zafer ateşi

15.05.2014 doğumlu, doru erkek ingiliz atı.

aygır: win river win (usa)
kısrak: gold hyperion
kısrak babası: pharly (fr)
sahip: bedri akbulut
antrenör: memet akbulut
yetiştirici: abdulvahap güneş, bedri akbulut
piano sonata'nın kazandığı 2017 yılı gazi koşusu'nda plasede şans verilen atlardan biriydi. düzlükte finesse ile yaşadığı mücadelede faule uğradığı gerekçesi ile koşudan sonra finesse'in jokeyi özcan yıldırım ile zafer ateşi'nin ilgilileri arasında bir tartışma çıktığına dair basına haberler yansımıştı. gerçekten de o yarışta bahsedilen sıkıntılar yaşanmasa gazi koşusu'nda kendisine tabela içinde yer bulabilirdi diye düşünüyorum.
bugüne kadar istanbul veliefendi hipodromu dışında start almayan safkan 2017 sezonunda katıldığı grup ve kısa vade düzeyindeki hem sentetik hem de çim yarışlarda başarılı sonuçlar elde etti.

en son 10.09.2017'de istanbul'da start aldığı 2100 metre mesefeli kısa vade 8 çim yarışta selim kaya ile 2. olmuştu. bu yarıştan sonra dün istanbul'da katıldığı 2100 metre mesafeli kısa vade 6 sentetik pist yarışında koşuyu çok rahat bir görüntü ile kazandı. yarışın temposu başlangıçta çok düşük olmasına rağmen düzlük boyunca çok iyi bir sprint attı. sezona hazır girdiğinin sinyalini çaktı.
istanbul yeni sentetik pistte g2 koşu kazanabilecek kapasitede gördüğüm safkan
youtube abone hilesi