yasin kadri ekinci

an itibari ile türkiye jokey kulübü yönetim kurulu başkanı.

"doğum yeri ve yılı: diyarbakır, 1949

mesleği: makine mühendisi

üye kabul tarihi: 2002

1970-1971 yılı ankara gazi üniversitesi makine mühendisliği bölümü mezunu olan ve 1972 yılından bu yana ekinciler a.ş. ve limak a.ş. bünyesindeki şirketlerde ortak ve yönetici olarak görev yapan yasin kadri ekinci , 1977 ve 1978 yıllarında diyarbakır sanayi ve ticaret odası başkanlığı yaptı. halen ekinciler'e ait çeşitli kuruluşlarda yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürmektedir. otuz yılı aşan iş hayatı süresinde çeşitli sosyal görevler üstlenen ekinci, diyarbakır kültür ve tanıtım vakfı'nın istanbul şubesi kurucuları ve türk eğitim gönüllüleri vakfı'nın kurucu mütevellileri arasındadır. hava kuvvetleri kartal vakfı onur üyeliğinin yanı sıra istanbul trafik vakfı'nın kurucuları arasında yer almıştır. 2006 yılından bu yana türkiye güneydoğu kalkınma platformunda diyarbakır iş dünyasının temsilcisi olarak görevini sürdürmektedir. 2007-2009 yılları arasında türkiye jokey kulübü yönetim kurulu başkanlığı ve 2011 – 2015 yılları arasında yüksek komiserler kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur."

-tjk.org'den alıntıdır.

tjk verilerine göre şu anda adına koşan 2 at vardır: çillimenaf isimli 2 yş. arap tayı ve isimsiz ekinoks code 2016 dişi tayı.
tjk'nın bahis oynatma yetkisini kaybetmemesi için çok çalıştı ama son 10 güne girilirken olumlu bir gelişme olmadı, elinden bir şey gelmedi, bakanlık destek vermedi, lisans türkiye varlık fonu'na devrediliyor.
youtube abone hilesi