sonduzluk

Durum: 47 - 0 - 0 - 0 - 19.08.2020 02:02

Handikap Puanı: 113 - Tay

4 yıl önce kayıt oldu. 1. Nesil Admin.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 2

2020 gazi koşusu

serdal adalı

yönetim kurulu resmi çektirirken kolları öne alıp ilginç bir duruş sergileyen tjk nın yeni dönem başkanı. yarış camiası ondan çok şeyler bekliyor.

arlington million stakes

2017 yılı arlinghton million stakes

ecem karakaş

bu güzel kız bizden daha yeni haberdar olmuş :)

#yarissever

genelde tepki verilen olaylar;

1-mahalli komiserler kurulu kararları (başta izmir şirinyer komiserleri)

2-maidenden çıkmamak için dön dolaş yapan kazanma gayesi ile koşmayan atlar

3-agf kuralı geldikten sonra kazanan atın ekürisi çıktıysa yazılan ekürinin kazançlı görülmemesi

4- özellikle doğu illerindeki yarışlarda meydana gelen büyük istikrarsızlıklar. atların kazanmak için yarış koşmadıkları, jokeylerin kazanmak için at binmedikleri tespitleri.

5- yüksek kesintiler ve ilaveten veraset vergisinin % 100 arttırılması,

6- banka e-bayi ödeme ücretleri

7- e-bayi'nin çekilen parayı anında hesaba geçememesi, hafta sonuna geldiğinde 3 iş günü bekletmesi.

8- startta kalan atlar için mbh koşulmanın yeniden gündeme gelmesi

9-her ile trakus konuşması

10-jokeylerin ciddiyetsiz at binmeleri, gizliden at sahibi olmaları, kendi ekürilerinin atları yanında farklı ata bindiğindeki performansları.

tjk'nın en büyük eksiği veya hatası ise #yarissever in kendisine ilettiği şikayet ve önerilere cevap vermemesi, dikkate aldığını göstermemesi, yazılanları okumasına rağmen #yarissever i kendisine muhatap kabul etmemesi ve #yarissever in bu işin sermayedarı olduğunu unutması oldu

tjk müşteri ilişikilerimi dersiniz, halkla ilişkilermi dersiniz, basın'mı adını ne koyarsanız koyun o birimi benimde yazdığım şikayetlerimi değerlendirmeye almalarına rağmen, bir kere olsun geri dönüş yapmamış, karşısındakini küçümser, önemsiz bir hava yaratmış durumdalar.

sonuç olarak; tepkilerimizi bence madde madde çok kafa karıştırmadan en başta bir konuya yönelerek vermeliyiz. ilk yapacağımız iş yarışların dürüstlükle devamını sağlamakla görevli fakat bunu becermek yerine işi daha da çıkmaza sokan izmir mahalli komiserler kurulu olmalı.

protestolardaki tutarsızlıklarını ,değişmeyecek yarışı değiştirmelerini, değişecek yarışı değiştirmemelerini, start makinesinin açılmayan kapağını görmemelerini ve işlerini doğru yapmamalarını yazı haline getirelim hep beraber ortak metinle bakanlık ve ykk nezninde şikayet edelim.

bu yazdıklarımızın tjk ve ykk ilgili birimlerinde, bize destek olmayan ama bu sektörden ekmek yiyen, #yarissever üzerinden geçinen, beslenen kişilerce okunduğunu da biliyoruz. bu tepkinin herkes için verildiğini anladıklarının da farkındayız.

katılanlara da teşekkür ediyoruz...

fly by me

9 kısrak çekim için başvurmuş...

cherry flower - ahmet gözüküçük
danehılls gırl - celal şengil
dıamond gırl - kemal kurt
dust catcher - kemal kurt
exdarlıng - kemal kurt
gelinefe - mehmet fatih atcı
prıvate protectıon - celal şengil
secret shadow - caner akgün
whıte blood - serkan beyaz

reşat yurday köstem

at yarışı yazarları derneği başkanıdır. http://www.ayyd.org/yonetimkurulu.html

tjktv'de program yapar, tjk ile arası çok iyidir, tjk'nın sesi aralık ayı dergisinde röportajı yayınlanmıştır.

at yarışı yazarları dernek başkanının bu kadar iç içe olduğu, maaşlı çalıştığı tjk'nın hatalarını yazılarına dökme şansı varmıdır ?

klasik yandaş mantığıyla devam eder, salla başını al maaşını der, bu şeklinde yaşar durur.

http://medya.tjk.org/raporftp/TjkSesi/e-Dergi/2017_Aralik/files/assets/basic-html/index.html#39

metin özdil

metin özdil
yarış antrenörü
25 aralık 2017 itibarı ile 1141 koşuda 121 birincilik 108 ikincilik 118 üçüncülük 99 dördüncülük almış özellikle adana yeşiloba hipodromunda başarılı yarışlar yapmıştır.
kendi imza attığı isimler içerisinde magic speed, lady nape, mariage gibi başarılı yakaladığı safkanlar mevcuttur.
son yıllarda murat şen ve ergin çelik eküsinin atlarına bakmakta bu ekürilerle başarılar kazanmaktadır.
yemek yemeyi çok seven, iyi yemek neredeyse arayıp bulan metin özdil özellikle twitter ve instagram hesaplarından yemek yediği her yerden paylaşımlarda bulunur.

twitter : @metinozdil02
instagram : https://www.instagram.com/metnozdl/

king serkan

kıng serkan
21.03.2015 / doru erkek
baba: yonaguska (usa)
anne: selcanım / always a classıc (can)
antrenör: metin özdil

18 eylül'de yarış hayatına başladığı ilk koşuda kamilehatun önünde çok etkili bir yarış kazanan tay devamında 3 ay kadar yarışlara ara verdi. 12 aralık günü starttan 2 boy kadar oyalanarak çıktığı yarışında hakk hanı nı sonlarda yaptığı etkili ataklara rağmen yakalayamadı ve yarım boy farkla ikincilikle yetindi. 24 aralık yarışında ise starttan 6 boy tereddütlü çıkmasına rağmen son metrelerde kendini gösterdi mücadeleyi hiç bırakmadı ve kazanan tamid ile arasında 1 boy fark vardı.

ileride çok iyi yarışlarını seyredeceğimiz safkanı devamlı takipte tutmak zorundayız. antrenörü metin özdil bu safkanın start çıkış sorununu çözecektir.

asil rüzgar

asil rüzgar
20.02.2014 / doru dişi
baba : özhaber
anne : rüzgarın sesi / koşanay

09.12.2017 günü yarış hayatına başlayan tay çok kolay tempoda öne sarkmış ve binicisini aldatıp erken öne gelmesine neden olmuş sonunu getirememiş üçüncü kalmıştı. 25.12.2017 günü katıldığı hayatının ikinci yarışında önde kaçan rakiplerinin hemen arkasında yer tutan ve virajı dönerken yine kolaylığı ile dikkat çeken bu safkan sonlarda yarış ciddileşmeye başladığında önde kaçan kaliteli rakibi elabars’ı geçmek için çok uğraş vermesine rağmen bunu başaramayıp ikincilikle yetindi.

şahsi fikrim öne erken gelmesinin safkanın kazanması için yetmeyeceği, çok sabırla bekleme yapması gerektiği ve son 200 e kadar sprinte kalkmak için acele etmemesi gerektiği şeklinde. yarı içinde kolay gitmesine aldanmayan bir jokey binip sabırla bekleme yapması sağlanırsa iyi yarışlarını seyrederiz.

creed

creed
19.02.2014 / doru erkek
baba: unaccounted for (usa)
anne: helin / castle rising (gb)

25.12.2017 pazar günü yapmış olduğu yarışında start çıkışında 3 boy kadar kaybetti. yarışı gerilerde takip edip son virajda en dıştan dolaşmak zorunda kaldı. viraj dönerken önde liderliği almış hasafet ile arasında 10 boy kadar vardı. bu kadar olumsuzluğa rağmen son metrelerde dış kulvardan yaptığı ataklarla kendini gösteren safkan yarış biterken hasafet ile farkı 2 boya kadar indirmişti. starttan düzgün çıkabildiği her yarış bu formu ile etkili olacaktır.

sözlühanım

sözlühanım
28.01.2014 / doru dişi
baba: göktekin
anne: şekerhanım / umutbey

25.12.2017 pazar günü adana'da ilk yarışına çıkan safkan daha tam hazır olmamasına ve tecrübesizliğine rağmen son metrelerde öndeki rakibini yakalamak için gösterdiği hırsı ile dikkat çekti. kum pist performansı başarılı olacak olan safkanın yakın zamanda maidenden çıktığını görebiliriz.

ümit sadi

1997 ile 2006 yılları arasında 511 yarışta at binmiş 42 birincilik 37 ikincilik 58 üçüncülük 43 dördüncülük almış, apranti ile jokeylik arası binici

padişah ve at yarışı

spora düşkünlüğü bilinen sultan abdülaziz; mısır seyahati dönüşü (1863) at yarışlarını izler ve izmir için bir koşu düzenlenmesini ister. padişahın kendi hazinesinden (hazine-i hassa) 300 altın ödenek ayırdığı bu koşuya, kurucusu nedeniyle, 'sultan koşusu' adı verilmiştir. bu ödeneğin kaldırıldığı dönemde de smyrna races club, kendi olanakları ile sultan koşusu'nu sürdürdü. bu koşuya beş yaşındaki arap atları katılabiliyordu.

izmir yarışları'na mısır, urfa, bağdat ve ingiltere'den atlar, jokeyler ve antrenörler getiriliyordu. bu dönemde, 'koşucu bekir' ile 'badi' adlı iki jokey epey sivrildiler.

smyrna races club yarışları, 20. yüzyıl başlarında en parlak dönemini yaşadı ve ı. dünya savaşı ile sona erdi.

atatürk’ün atı sakarya

büyük önder atatürk, atları çok seven, onlara kıymet veren bir insandı. onun hayatında atların önemli bir yeri vardı. kurtuluş savaşı sırasında bile at yarışlarının düzenlenmesini sağlamış, bu vesileyle halk ile bir araya gelip sorun ve isteklerini dinlemiştir.

atatürk, sahip olduğu atlar arasında sakarya isimli atına ayrı bir önem verirdi.

ankara’da ulus meydanındaki zafer anıtı heykel gurubunda tasvir edilen at atatürk’ün atı sakarya’dır.

şartlı 1 koşu

şartlı 1 koşular 2 yaşlı ingilizler veya 3 yaşlı arap safkanları için yapılır.

ilk kez start alacak yarış atlarının katılabildiği koşulardır.

daha önce bir yarışta start almış safkanlar bu yarışlarda yarışamazlar.

hilal ergenekon

ersin korkut'mu hadi canım, daha neler... yalan söylerken bile yakışıyormu diye bakmak lazım :)

ikinciliğe koşup maidenden çıkmamak

maiden yarış kazanırsa devamında katılacağı koşularda bir halt yiyemeyeceğini bilen at sahiplerinin veya antrenörlerin atlarını maidenden çıkarmamak için izledikleri yoldur.
her hafta maiden varken neden kazanayım, yıl sonunu beklerim, tabelalar yaparım kazanmadan parayı cebe indiririm zaten sonunda at kalmayınca mecburen kazanıcaz deyip kazanmaya koşmadıkları çok olmuştur.

koşucu bekir efendi

tjk başta koşucu bekir efendi adına koşular düzenlerken daha sonra düzenlemeyi bırakmıştır. program tertip komitesi muhtemelen kimdi bu diye düşünmüş durmuş bu isimde bir asli uye bulamayınca programdan çıkarmıştır.

koşucu bekir efendi

ilk türk jokeyi koşucu bekir efendi

aslen çerkez kökenli kafkasyalı bir ailenin oğludur. izmir'de ilk at yarışları düzenlendiğinde evliyazade refik beyin yardımları ile önce idman jokeyliği yapmış, aradan geçen zaman içinde yabancı jokeylerden öğrendikleri ve özel yeteneği ile yarışlarda jokey olarak at binmiştir. bekir efendi izmir yarışlarında çok büyük başarılar elde etmiş izmir de adeta bir kahraman olmuştur.

koşucu bekir efendi yanına aldığı, himaye ettiği arap davud yani davud akdı yakın geçmişimizdeki ünlü jokeylerimizden süleyman akdı’nın, aprant okulunda şu an eğitmenlik yapan eski jokeylerimizden davut akdı’nın babası’dır ve ülkemizin en önemli klasiği olan derby koşumuz gazi koşularını iki kez kazanmıştır.

daha sonradan jokey olan arap davud’un “imparator” lakaplı oğlu süleyman akdı’da, bu önemli yarışı iki kez kazanarak atçılık ve yarışçılık tarihe geçmiştir. 12 ağustos 1938 yılında kaybettiğimiz ülkemizin tek osmanlı tebası ilk türk jokeyini saygı ve rahmetle anıyoruz..

johny guitar

hilal ergenekon

seyretmekten bıktığımız aygır reklamları

her aşım zamanı tjktv de yarış önceleri seyretmekten bıktığımız aygır reklamlarını seyredip kısrağını o aygıra göndermeye karar veren var mıdır acaba

bu işin pedigri uyumu var, dozajı var, reklamda gördüm şeklini beğendim yakışıklı aygırmış deyip mi kısrak sahibi gönderiyor, neden bu kadar reklam ?

yasin kadri ekinci

tjk'nın bahis oynatma yetkisini kaybetmemesi için çok çalıştı ama son 10 güne girilirken olumlu bir gelişme olmadı, elinden bir şey gelmedi, bakanlık destek vermedi, lisans türkiye varlık fonu'na devrediliyor.

frankie dettori

lanfranco "frankie" dettori
kazandığı yarışlardan sonra attan kendine stil atlayarak inişi ile fark yaratan şampiyon jokey

doğum tarihi: 15 aralık 1970 milano, italya
boy: 1,63 m
eş: catherine dettori
ebeveynler: gianfranco dettori
çocuklar: leo dettori, rocco dettori, ella dettori, tallula dettori, mia dettori

ercan fırtına

nereye gitse kendine özel yiyecek güzel bir yemek bulabilen, seveni çok, arkadan konuşanı bol, altılı şablonları kabarık olan güzel kalpli insan
ı love youuuuuu

ganyan sözlük

06.12.2017 tarihine yayın hayatına başladı

özcan selik

tyaysd izmir şube başkanı yılmaz karapire’nin vefatından sonrabaşkanlığa oy birliği ile özcan selik’in getirilmiştir. tyaysd izmir şubesi şu isimlerden oluşmuştur;
başkan - özcan selik
genel sekreter - erdinç saltabaş
muhasip üye - mete mazıcı
üye - mustafa durmuş
üye - mehmet kuzukulak

tyaysd

türkiye yarış atı yetiştiricileri sahipleri derneği

derneğin misyonu; “at sahibi” ve “at yetiştirici” olan gerçek ve tüzel kişilerin bilgi ve çalışmalarını geliştirmek, birleştirmek, bu alanlardaki çalışmalarını sürekli olarak arttırmak, yarış atı yetiştiriciliği ve at yarışları geleneklerini, ahlaki ve etik ilkelerini korumak, at sahiplerini ve at yetiştiricilerini çağdaş uygarlık seviyesinde maddi ve manevi yönleriyle geliştirmek, ilerletmek, korumak, uluslararası kural, yöntem ve ilkelere uygun olarak türkiye’de veya yurtdışında at yarışları ve her türlü atlı spor müsabakaları düzenlemek, ulusal ve uluslararası alanda türk atçılığı, at yetiştiriciliği ve at yarışçılığını, atlı spor müsabakalarını tanıtmak ve tüm yönleriyle gelişmesini sağlamak, katkıda bulunmak, bu amaç ve konularla ilgili olarak üyelerinin dışında ulusal düzeyde toplumun ihtiyaç ve sorunlarına yönelik kamu yararına çözümler üretmek ve türkiye’nin toplumsal gelişmesine katkıda bulunmaktır.

hakan demirci

at yarışlarının tarihini en iyi bilenlerdendir ama tjk tv için çekilmiş program çok bilenlerin gazabına uğramış yayınlanmadan rafa kalkmıştır.

kalemin dili..

  • /
  • 2

hilal ergenekon

gazi koşuları gününde veliefendinin en göz alıcı hanımefendisi

binbir

bugün istanbul’da katıldığı 1400 metre sentetik pistte koşulan kısa vade 7 ümit yaşar oğuzcan koşusu’nu daimi pilotu müslüm baydan idaresinde kazandı.

önceki yarışındaki hatayı yapmayarak temponun yükselmesine izin vermedi, önde kaçan rakibini 1 boy geride takip etip düzlükte yarışı çaldı ve ciddi bir sürprize imza attı.

ganyan sözlük

at yarışını seven herkes için son zamanlarda gördüğüm en efso hareketlerden
ilgililerini tebrik ederim... mevzu çığ olduğunda bu yazıyı beğenin de bilmişlik yapiym:)

ganyan sözlük

özellikle bilgi paylaşımı konusunda çok faydalı olacağını düşündüğüm geniş katılımlı bir site olması dileğiyle yarış camiasına hayırlı olsun.

Toplam entry sayısı: 47

atatürk’ün atı sakarya

büyük önder atatürk, atları çok seven, onlara kıymet veren bir insandı. onun hayatında atların önemli bir yeri vardı. kurtuluş savaşı sırasında bile at yarışlarının düzenlenmesini sağlamış, bu vesileyle halk ile bir araya gelip sorun ve isteklerini dinlemiştir.

atatürk, sahip olduğu atlar arasında sakarya isimli atına ayrı bir önem verirdi.

ankara’da ulus meydanındaki zafer anıtı heykel gurubunda tasvir edilen at atatürk’ün atı sakarya’dır.

koşucu bekir efendi

ilk türk jokeyi koşucu bekir efendi

aslen çerkez kökenli kafkasyalı bir ailenin oğludur. izmir'de ilk at yarışları düzenlendiğinde evliyazade refik beyin yardımları ile önce idman jokeyliği yapmış, aradan geçen zaman içinde yabancı jokeylerden öğrendikleri ve özel yeteneği ile yarışlarda jokey olarak at binmiştir. bekir efendi izmir yarışlarında çok büyük başarılar elde etmiş izmir de adeta bir kahraman olmuştur.

koşucu bekir efendi yanına aldığı, himaye ettiği arap davud yani davud akdı yakın geçmişimizdeki ünlü jokeylerimizden süleyman akdı’nın, aprant okulunda şu an eğitmenlik yapan eski jokeylerimizden davut akdı’nın babası’dır ve ülkemizin en önemli klasiği olan derby koşumuz gazi koşularını iki kez kazanmıştır.

daha sonradan jokey olan arap davud’un “imparator” lakaplı oğlu süleyman akdı’da, bu önemli yarışı iki kez kazanarak atçılık ve yarışçılık tarihe geçmiştir. 12 ağustos 1938 yılında kaybettiğimiz ülkemizin tek osmanlı tebası ilk türk jokeyini saygı ve rahmetle anıyoruz..

sözlühanım

sözlühanım
28.01.2014 / doru dişi
baba: göktekin
anne: şekerhanım / umutbey

25.12.2017 pazar günü adana'da ilk yarışına çıkan safkan daha tam hazır olmamasına ve tecrübesizliğine rağmen son metrelerde öndeki rakibini yakalamak için gösterdiği hırsı ile dikkat çekti. kum pist performansı başarılı olacak olan safkanın yakın zamanda maidenden çıktığını görebiliriz.

creed

creed
19.02.2014 / doru erkek
baba: unaccounted for (usa)
anne: helin / castle rising (gb)

25.12.2017 pazar günü yapmış olduğu yarışında start çıkışında 3 boy kadar kaybetti. yarışı gerilerde takip edip son virajda en dıştan dolaşmak zorunda kaldı. viraj dönerken önde liderliği almış hasafet ile arasında 10 boy kadar vardı. bu kadar olumsuzluğa rağmen son metrelerde dış kulvardan yaptığı ataklarla kendini gösteren safkan yarış biterken hasafet ile farkı 2 boya kadar indirmişti. starttan düzgün çıkabildiği her yarış bu formu ile etkili olacaktır.

asil rüzgar

asil rüzgar
20.02.2014 / doru dişi
baba : özhaber
anne : rüzgarın sesi / koşanay

09.12.2017 günü yarış hayatına başlayan tay çok kolay tempoda öne sarkmış ve binicisini aldatıp erken öne gelmesine neden olmuş sonunu getirememiş üçüncü kalmıştı. 25.12.2017 günü katıldığı hayatının ikinci yarışında önde kaçan rakiplerinin hemen arkasında yer tutan ve virajı dönerken yine kolaylığı ile dikkat çeken bu safkan sonlarda yarış ciddileşmeye başladığında önde kaçan kaliteli rakibi elabars’ı geçmek için çok uğraş vermesine rağmen bunu başaramayıp ikincilikle yetindi.

şahsi fikrim öne erken gelmesinin safkanın kazanması için yetmeyeceği, çok sabırla bekleme yapması gerektiği ve son 200 e kadar sprinte kalkmak için acele etmemesi gerektiği şeklinde. yarı içinde kolay gitmesine aldanmayan bir jokey binip sabırla bekleme yapması sağlanırsa iyi yarışlarını seyrederiz.

atatürk’ün atı sakarya

büyük önder atatürk, atları çok seven, onlara kıymet veren bir insandı. onun hayatında atların önemli bir yeri vardı. kurtuluş savaşı sırasında bile at yarışlarının düzenlenmesini sağlamış, bu vesileyle halk ile bir araya gelip sorun ve isteklerini dinlemiştir.

atatürk, sahip olduğu atlar arasında sakarya isimli atına ayrı bir önem verirdi.

ankara’da ulus meydanındaki zafer anıtı heykel gurubunda tasvir edilen at atatürk’ün atı sakarya’dır.

koşucu bekir efendi

ilk türk jokeyi koşucu bekir efendi

aslen çerkez kökenli kafkasyalı bir ailenin oğludur. izmir'de ilk at yarışları düzenlendiğinde evliyazade refik beyin yardımları ile önce idman jokeyliği yapmış, aradan geçen zaman içinde yabancı jokeylerden öğrendikleri ve özel yeteneği ile yarışlarda jokey olarak at binmiştir. bekir efendi izmir yarışlarında çok büyük başarılar elde etmiş izmir de adeta bir kahraman olmuştur.

koşucu bekir efendi yanına aldığı, himaye ettiği arap davud yani davud akdı yakın geçmişimizdeki ünlü jokeylerimizden süleyman akdı’nın, aprant okulunda şu an eğitmenlik yapan eski jokeylerimizden davut akdı’nın babası’dır ve ülkemizin en önemli klasiği olan derby koşumuz gazi koşularını iki kez kazanmıştır.

daha sonradan jokey olan arap davud’un “imparator” lakaplı oğlu süleyman akdı’da, bu önemli yarışı iki kez kazanarak atçılık ve yarışçılık tarihe geçmiştir. 12 ağustos 1938 yılında kaybettiğimiz ülkemizin tek osmanlı tebası ilk türk jokeyini saygı ve rahmetle anıyoruz..

metin özdil

metin özdil
yarış antrenörü
25 aralık 2017 itibarı ile 1141 koşuda 121 birincilik 108 ikincilik 118 üçüncülük 99 dördüncülük almış özellikle adana yeşiloba hipodromunda başarılı yarışlar yapmıştır.
kendi imza attığı isimler içerisinde magic speed, lady nape, mariage gibi başarılı yakaladığı safkanlar mevcuttur.
son yıllarda murat şen ve ergin çelik eküsinin atlarına bakmakta bu ekürilerle başarılar kazanmaktadır.
yemek yemeyi çok seven, iyi yemek neredeyse arayıp bulan metin özdil özellikle twitter ve instagram hesaplarından yemek yediği her yerden paylaşımlarda bulunur.

twitter : @metinozdil02
instagram : https://www.instagram.com/metnozdl/

enver arslan

tjk’ya ve bazı jokeylere toz kondurmayan, her programda her hatayı savunan gönüllü avukat.

beygir.com

kuruluşundan beri takip ettiğimiz, başta oyunlar, daha sonrada ingilizlere satıldıktan sonra para kazanmadığı gerekçesi ile kendi kapanan 20 yıllık geçmişiyle türkiye'nin en köklü at yarışları sitelerinden biriydi.
youtube abone hilesi