sky cat

Durum: 20 - 0 - 0 - 0 - 23.06.2018 03:22

Handikap Puanı: 63 - Tay

4 yıl önce kayıt oldu. 1. Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.

khan of ghost

bugün start aldığı g3 arjantin jokey kulübü koşusunda önde kaçan finesse'i son 200 de yakalayıp yaklaşık 150 metre mücadeleden sonra son 50 de hakim olduktan sonra jokeyi uğur polat'ın teşviği kesmesi sonucu 36 saniye farkla bol pilot'un 2.26.22 lik 2400 metre çim pist rekorunu kırmanın ucundan dönerek ilk grup yarışını kazanan şampiyon adayı. rekoru kırmaya çok yakın olduğunun farkında olmayan uğur polat eğer finesse'i ayırmasaydı ve aynaya kadar mücadele etseydi şu an efsane bold pilot'ın rekoru tarih olmuş olacaktı.

süleyman akdı

haberbatur ile yavuzhan'ı, yavuzhan ile haberbatur'u daha sonra da caş ile her ikisini birden geçerken gösterdiği inanılmaz performansları hipodromda canlı izlerken yaşadığım heyecanın yerini hiç bir şey tutmadı bugüne kadar.

justify

13. triple crown galibi, son yıllarda sahalara gelen en büyük şampiyonalardan bir tanesi. bir maiden, bir de şartlı koşu kazandıktan sonra g1 santa anita'yı kazandıktan sonra sırasıyla kentucky, preakness ve belmont g1 mücadelelerini kazanarak 6. yarışında tacı takarak tarihe adını yazdırmıştır. bu arada bu şampiyonun ülkemizde 6 yarışta maiden'dan çıkamayan da bir baba kardeşi vardır. kadaifçioğlu ekürisinin kanafani isimli atı en son 30.16.2017 yılında startında alıp şartlı koşuda 7. olmuştur.

stinging strokes

12/05/2018 tarihinde ankara'da 1100 metre kum pistte elinde dünya sermayeyle 1.09.14 ile çok uzak kazanan bu tay kum pistin gelmiş geçmiş en büyük şampiyonalarından bir tanesi olacaktır. evet ilk yarışını kazanan tay için çok iddialı sözler bunlar fakat bunları söylerken o kadar eminim ki, gözümün önüne velociraptor'un, maynatay'ın, fairson'ın taylıkları geldi, bu tayın aksiyonları hepsinden daha güçlü geldi bana. bu burada dursun. zamanla göreceğiz. ayakları düz bassın. babası (bkz:invincible son) dedesi orpen'ı fazlasıyla gururlandırmıştı. şimdi sıra torunda. umarım eküri bu taya gözü gibi bakar da nice grup yarışlarını kazanırken keyifle seyrederiz bu şampiyonu. hatta arttırıyorum, dubai'de grup yarış kazanacak bu at. dediğim gibi bunlar burada kalsın..

headman

17 mart adana'da koştuğu yarış öncesi bugüne kadar hiç yapmadığı şekilde start öncesi aşırı tedirgin olan, starta da zor giren bu tay start sonrası da sapma eğiliminde bulunmuştur. 1400 civarlarında da selim atı sapmasın diye atını kontrol etmiş fakat orta gruptan bir anda en geriye düşmüştür. ben bu yarışta atın bütün enerjisini, sprinitini yarış öncesi bitirdiğini düşünüyorum. hatta saçma gelebilir ama, ben hala headman'ın çimde daha iyi koşacak kan hattı olduğunu düşünüyorum. bu arada selim ile hiç anlaşamadı. a.kurşun ya da m.akyavuz'a dönüş yapılmalı.

unutamadığınız bir arap bir ingiliz ismi

belki gelmiş geçmiş en büyük şampiyon değiller, tabi ki onlar da geçildiler fakat bold pilot ve yavuzhan ikilisinin yeri her zaman bambaşkadır bende.

diliran

her aksiyonu, her adımı bir yarım kan gibi, hatta ingiliz gibi. muhteşem bir portresi var. tabi ilk yazdıklarım sadece ironi. şüphesiz arap atı ve kaba ve sentetik kumda geçecek at göremiyorum. kazanamadığı ilk yarışında çimde koşmuştu. çime pek güçlü basmıyor, çime kesinlikle çıkarılmaması gerektiğini düşünüyorum. bizim için çok büyük bir şans bu şampiyon. ayakları düz bassın.

sea sound

17 mart cumartesi günü istanbul'da 3. yarışını koşacak olan, ingiltere'de son 2 asırın en büyük şampiyonu (bkz:sea the stars)'ın yavrusu olan, kardeşleri dünya genelinde g1 yarışlar kazanmış olup ilk 2 yarışında maiden'dan çıkamayan 3 yaşlı erkek tayı. kısrak babası da (bkz:pivotal). şampiyon babası sea the stars'ın 2018 aşım bedeli 135000 euro'dur. ilk yarışında 300 metre sıkışıp yol bulamayıp 2. kalsa da sonraki uzun yarışında önü çok açık olmasına rağmen bekleneni verememiştir. ya o yarış ufak bir arıza oldu, ya da büyük bir hayal kırıklığı var ortada. son dönemde ülkemize gelen en kalite kan hattı bu taydadır. cumartesi günü asıl gücünü göstererek çok gösterişli bir şekilde maidendan çıkmasını bekliyorum.

kumcu denince akla gelen atlar

oyun kurarken çimci mi kumcu mu, hatta babası da kumcuydu diye kurarız oyunumuzu çoğumuz. kum pist denince akla gelen atlarla biraz da nostalji yapmak istedim. yakın zaman kumcularını yazmayacağım. sıralama tabi ki karışık ama benim kumcu denince ilk aklıma gelen atla başlıyorum;

(bkz:mandrake)
(bkz:velociraptor)
(bkz:fairson)
(bkz:magrip)
(bkz:ağakaraca)
(bkz:çimini)
(bkz:kartalbey) (mirhat'ı kumda geçmişti, hey gidi hey)
(bkz:kazbek)
(bkz:odinhan)
(bkz:özgünhan)
(bkz:centaur)
(bkz:nurtay)
(bkz:top comas)
(bkz:asyel)
(bkz:wolfs son)
(bkz:win river win)
(bkz:arslan eray) (yavuzhan'a kumda mağlubiyet tattıran 3 attan biri)
tabi ki (bkz:yavuzhan) kumda 17 de 14
(bkz:sarar)
(bkz:sforza ring)
(bkz:büyük altay) (30 boy kalıp kazandığını hatırlıyorum)
(bkz:kavranhan)
(bkz:kaşemumkara)
(bkz:golden sun)
(bkz:van damme)
(bkz:bosporus)
(bkz:silver quick) (sanırım hala 2400 rekortmeni)
(bkz:muratcan)
(bkz:jim)
(bkz:benkar)
(bkz:sarı lira)
(bkz:dinyeper)
(bkz:kavranhan)

.... diye gider bu liste. bunlar benden, gerisi eskilerden gelsin...

havin

rakan-saray meydanlı orijinli, 1996 doğumlu, tarık aydın'a ait kısrak. 99 yılında ahırında gördüğümde eşgaline, heybetine hayran kalıp sarılmıştım. 2 yaşlılığında koşmadığı için tecrübesiz haliyle çıktığı 1900 kumda tecrübeli voleur'u geçerek kazanmıştı. ben lisede walkman ile yarışı en arkada dinlemiş, kazanınca da kendimi tutamayıp sevinçten bağırmıştım.

ibrahim halil ketme

stiliyle aklıma tınay adışen'i getiren abartılı sert jokey. altındakinin de bir canlı olduğunu unutup sadece kazanmak için öyle kamçı kullanılmaması gerektiğini yıllardır öğrenemeyen bir arkadaş. gerçi son yıllarda eskisi kadar merhametsiz değil, uyarılar fayda vermiş fakat yine de virajda çoğu zaman kafa çevirtiyor.

hakan cantınaz

oldukça havalı, garip bir egoya sahip bir kişilik. eleştiriyi hiç kabul etmeyen, ve anlamsız bir şekilde çok kolay sinirlenen bir insan.

la peregrina

typhonic rising'n kızı la peregrina koştuğu ilk 5 yarışın 4 ünü kazanmış daha sonra gazi koşusu dahil koştuğu g1 yarışlarda geri giderek orta halli bir at olmuştur. hakkında en ilginç detay da sahalarda ender görülecek bir şekilde koştuğu bir yarışta babası typhonic rising'i geçerek kazanmasıdır.

antikitos

barnato temsilcisi antikitos'u ne zaman duysam aklıma green peace, ne zaman green peace duysam da kazbek gelir. ve bu böyle uzar gider. eskilerin bıraktığı tat her zaman bambaşka..

saruhanağa

albatur'un en iyi temsilcilerinden olup gerçek bir şampiyon olmakla beraber bende yeri en başka olan dolayısıyla en sevdiğim attır. 3 yaşlılığında sürklase ettiği antepli, yelhan, magrip gibi atlar 3 yukarı dönemlerine damga vuran şampiyonlardı. ekürisi dorukbey ile resmi geçit yaptığı yarışta canlı izlediğim yarışta ayna önünde göz göze geldiğimde şampiyona resmen aşık olmuştum. maalesef 3 yaşının sonunda sakatlanan tay 4 yaşında tam 1 sene sonra pistlere dönse de sorunlarından kurtulamayıp yarış kariyerini noktalamıştır. arızalanmasaydı eminim ki daha ne nice g1 yarışları müthiş güçlü aksiyonlarıyla kazanacaktı. şampiyon kısrak cangıl ile birlikte g1 seviyesinde koşan uluer ile birlikte sahaya pek de çok iyi at vermiştir. şu an 3 yaşında olan oğlu umutlu ise son yarışını rakiplerine yaklaşık 10 kilo vererek 1200 ü çok rahat bir şekilde 1.17 koşarak ilerisi için umut vermiştir.

zenyatta

gelmiş geçmiş en iyi dişi ingiliz atı diyebileceğim gerçek bir şampiyondur. babası street cry annesi ise vertigineux'tur. koştuğu 20 yarışın 19 unu kazanmış, jübile yarışında ise koşu boyunca jokeyinin teşviklerine hiç karşılık vermeyip virajı uzak ara sonuncu dönmesine rağmen virajda efsane ve imkansız bir sprint ile gelip rakibi blame'i fotoda yakalamasına rağmen burunla ikinci kalmıştır. jokeyi mike smith yarıştan sonra yaptığı basın toplantısında herkesten özür dileyip yarışı kaybettiği için hüngür hüngür ağlamıştır. kazandığı 19 yarış şuradan izlenebilir.

stonehenge

kendi temposunda çok rahat bir şekilde 1.16 içinde maiden'dan çıkan kalite tay. hem baba hem anneden zaten kumda çok iş yapacak bir tay. henüz üçüncü ya da dördüncü yarışında kumda 1200 de 1.14 e kadar inebileceğini düşündüğüm ve grup atı olarak gördüğüm bir cuvee temsilcisi..

şaşırtan fotofiniş sonuçları

90 lı yıllarda ilk ayakta alişanağa fotoda sedoş'a geçilmişti. bende alişanağa tekti ama net bir şekilde geçildiği için ayna fotosunu beklemeden kuponumu yırtmıştım. ilginç bir şekilde alişanağa'yı asmışlardı. oldukça eski olduğu için bulmak imkansız ama egebeyi'nin cankardeşler'i geçişinden çok daha netti. bir de madem eskilere gittim mehmet kaya'nın tam foto önünde süleyman akdı'nın talimatına uyarak kendini ayna önünde sam land'dan atıp yarışı nevres'in kazanmasına sebep oluşuna da selam olsun.

byerley turk

kanımca türkiyedeki en iyi temsilcilerini castle rising ile gördüğümüz efsane aygır. byerley türk'ün sanırım tek gazi koşusu kazanan temsilcisi de bir diğer efsane abbas'tır.

21 aralık 2017 izmir 3. koşu

bu yarışın değişmemesi türk atçılığı adına büyük utançtır. bugün bahis yapmadım, şimdi yarışı izleyince gördüm ki, illa atlar birbirine çarpsın, jokeyler düşsün, büyük kazalar mı gerçekleşsin. yedire yedire pistin en dışına kadar sürüklenmiş kaybeden at, bunun daha nesi değişmeyecek! herhalde komiserler kurulunda kararı veren yetkilide kızılhan tekti! çok büyük yanlış, çok büyük ayıp!

justify

bob baffert tarafından antrene edilen (scat daddy - stage magic, ghostzapper), 52 yaşındaki jokeyi mike smith idaresinde kentucky derbisini kazanarak triple crown için geri sayım yapan safkan.
tek handikapı preakness stakes i şimdiye kadar 2 yaşlılığında koşmayan atın kazanamamış olması.
ayrıca anne hattında tam olması gereken yerde relaunch etkisi yine kendisini göstermiştir.

headman

17 mart 2018'de çim pistte koşulan tendürek koşusu'nda jokey selim kaya ile start aldı. önceki kum pist başarılarının ardından çimde de başarılı bir performans göstermesi beklenen safkan, beklentilerin dışında kötü bir performans göstererek koşuyu 9. olarak tamamladı.

Toplam entry sayısı: 20

zenyatta

gelmiş geçmiş en iyi dişi ingiliz atı diyebileceğim gerçek bir şampiyondur. babası street cry annesi ise vertigineux'tur. koştuğu 20 yarışın 19 unu kazanmış, jübile yarışında ise koşu boyunca jokeyinin teşviklerine hiç karşılık vermeyip virajı uzak ara sonuncu dönmesine rağmen virajda efsane ve imkansız bir sprint ile gelip rakibi blame'i fotoda yakalamasına rağmen burunla ikinci kalmıştır. jokeyi mike smith yarıştan sonra yaptığı basın toplantısında herkesten özür dileyip yarışı kaybettiği için hüngür hüngür ağlamıştır. kazandığı 19 yarış şuradan izlenebilir.

stinging strokes

12/05/2018 tarihinde ankara'da 1100 metre kum pistte elinde dünya sermayeyle 1.09.14 ile çok uzak kazanan bu tay kum pistin gelmiş geçmiş en büyük şampiyonalarından bir tanesi olacaktır. evet ilk yarışını kazanan tay için çok iddialı sözler bunlar fakat bunları söylerken o kadar eminim ki, gözümün önüne velociraptor'un, maynatay'ın, fairson'ın taylıkları geldi, bu tayın aksiyonları hepsinden daha güçlü geldi bana. bu burada dursun. zamanla göreceğiz. ayakları düz bassın. babası (bkz:invincible son) dedesi orpen'ı fazlasıyla gururlandırmıştı. şimdi sıra torunda. umarım eküri bu taya gözü gibi bakar da nice grup yarışlarını kazanırken keyifle seyrederiz bu şampiyonu. hatta arttırıyorum, dubai'de grup yarış kazanacak bu at. dediğim gibi bunlar burada kalsın..

sea sound

17 mart cumartesi günü istanbul'da 3. yarışını koşacak olan, ingiltere'de son 2 asırın en büyük şampiyonu (bkz:sea the stars)'ın yavrusu olan, kardeşleri dünya genelinde g1 yarışlar kazanmış olup ilk 2 yarışında maiden'dan çıkamayan 3 yaşlı erkek tayı. kısrak babası da (bkz:pivotal). şampiyon babası sea the stars'ın 2018 aşım bedeli 135000 euro'dur. ilk yarışında 300 metre sıkışıp yol bulamayıp 2. kalsa da sonraki uzun yarışında önü çok açık olmasına rağmen bekleneni verememiştir. ya o yarış ufak bir arıza oldu, ya da büyük bir hayal kırıklığı var ortada. son dönemde ülkemize gelen en kalite kan hattı bu taydadır. cumartesi günü asıl gücünü göstererek çok gösterişli bir şekilde maidendan çıkmasını bekliyorum.

headman

17 mart adana'da koştuğu yarış öncesi bugüne kadar hiç yapmadığı şekilde start öncesi aşırı tedirgin olan, starta da zor giren bu tay start sonrası da sapma eğiliminde bulunmuştur. 1400 civarlarında da selim atı sapmasın diye atını kontrol etmiş fakat orta gruptan bir anda en geriye düşmüştür. ben bu yarışta atın bütün enerjisini, sprinitini yarış öncesi bitirdiğini düşünüyorum. hatta saçma gelebilir ama, ben hala headman'ın çimde daha iyi koşacak kan hattı olduğunu düşünüyorum. bu arada selim ile hiç anlaşamadı. a.kurşun ya da m.akyavuz'a dönüş yapılmalı.

hakan cantınaz

oldukça havalı, garip bir egoya sahip bir kişilik. eleştiriyi hiç kabul etmeyen, ve anlamsız bir şekilde çok kolay sinirlenen bir insan.

unutamadığınız bir arap bir ingiliz ismi

belki gelmiş geçmiş en büyük şampiyon değiller, tabi ki onlar da geçildiler fakat bold pilot ve yavuzhan ikilisinin yeri her zaman bambaşkadır bende.

byerley turk

kanımca türkiyedeki en iyi temsilcilerini castle rising ile gördüğümüz efsane aygır. byerley türk'ün sanırım tek gazi koşusu kazanan temsilcisi de bir diğer efsane abbas'tır.

stonehenge

kendi temposunda çok rahat bir şekilde 1.16 içinde maiden'dan çıkan kalite tay. hem baba hem anneden zaten kumda çok iş yapacak bir tay. henüz üçüncü ya da dördüncü yarışında kumda 1200 de 1.14 e kadar inebileceğini düşündüğüm ve grup atı olarak gördüğüm bir cuvee temsilcisi..

zenyatta

gelmiş geçmiş en iyi dişi ingiliz atı diyebileceğim gerçek bir şampiyondur. babası street cry annesi ise vertigineux'tur. koştuğu 20 yarışın 19 unu kazanmış, jübile yarışında ise koşu boyunca jokeyinin teşviklerine hiç karşılık vermeyip virajı uzak ara sonuncu dönmesine rağmen virajda efsane ve imkansız bir sprint ile gelip rakibi blame'i fotoda yakalamasına rağmen burunla ikinci kalmıştır. jokeyi mike smith yarıştan sonra yaptığı basın toplantısında herkesten özür dileyip yarışı kaybettiği için hüngür hüngür ağlamıştır. kazandığı 19 yarış şuradan izlenebilir.
youtube abone hilesi