dedektori

Durum: 1093 - 0 - 0 - 0 - 29.01.2020 15:10

Handikap Puanı: 1295 -

4 yıl önce kayıt oldu. 1. Nesil Admin.

Yuri be dettori!
  • /
  • 37

akın sözen

sayesinde hiç oyun bulamadığım hacı jokey.

good curry

4 ay aranın ardından 14.02.2019'de dubai'de katıldığı 1200 metre kum pistteki handikap koşudan halis karataş idaresinde 4.'lükle ayrıldı.

şaşırtan fotofiniş sonuçları

güzel izmir koşusu

ahmet çelik idaderinde koşuya favori olarak katılan kimowa’nın 1.41.44 müddetle kazandığı koşu olmuştur.

güzel izmir koşusu

bugünkü izmir programında 3. koşuda, ıslak pistte koşulacak.

fanatik hipodrom

editörü cem boşgelmez'in son günlerde tjk aleyhinde yazdığı yazılara ev sahipliği yapmakta. tjk yazılar hakkında tekzip hakkını kullanacağına dair bir açıklama yaptı.

hipodromx.com

android’den sonra ios için de uygulamasını yayınlayarak rakipsiz olmaya devam etmekte, farkı açmakta.

sürat koşusu

ankara 75. yıl hipodromu’nda çim pistte koşulur.

hep beraber

92. gazi koşusu'nu ahmet çelik'le kazanarak sezonun şampiyonu oldu. adını tarihe yazdırdı.

proxy

04.05.2015 doğumlu kır erkek ingiliz atı.

aygır: native khan (fr)
kısrak: censored (gb)
kısrak babası: pivotal (gb)
sahip: vefa ibrahim aracı
antrenör: sönmez bilgiç
yetiştirici: vefa ibrahim aracı

over a shilling

12.02.2015 doğumlu doru erkek ingiliz atı.

aygır: artie schiller (usa)
kısrak: over andover (usa)
kısrak babası: war chant (usa)
sahip: nimet arif kurtel
antrenör: hakan yüzbaşı
yetiştirici: mozaik şarap ltd.şti.

ganando solo

04.04.2015 doğumlu, doru erkek ingiliz atı.

aygır: church pictures (gb)
kısrak: summer sun
kısrak babası: galetto (fr)
sahip: çağatay turaktekin
antrenör: sedat çiftçi
yetiştirici: yasemin turaktekin

cihangir koşusu

27.04.2018'de koşulan 2018 yılı cihangir koşusu'nu 1.36.23'lük müddet ile hep beraber, jokeyi ayhan kurşun idaresinde kazanma başarısı gösterdi.

2. ganando solo
3. over a shilling
4. proxy

oldu.

cihangir koşusu

3 yaşlı erkek ingiliz tayları için gazi koşusu rotasında önemli koşulardan biridir. istanbul veliefendi hipodromu'ndan 1600 metre çim pistte kısa vade 8 olarak düzenlenmektedir.

bu önemli koşuyu;

2017'de copperfield
2016'da war legend
2015'te lannister
2014'te civanhan
2013'te marvelous iron

kazanmışır.

bu koşuda bugüne kadarki en iyi dereceyi 2017'de 1.34.68 ile copperfield elde etmiştir.

atasoy

23.04.2018'de bursa'da koşulan yalova koşusu'nu da özcan yıldırım idaresinde kazanmıştır.

yalova koşusu

23.04.2018'te koşulan 2018 yılı yalova koşusu'nu atasoy, jokeyi özcan yıldırım idaresinde 1.33.63'lük müddet ile kazanmayı bildi.

2. aşemez
3. tarıkhan
4. yılmabaşar

oldu.

yalova koşusu

bursa osmangazi hipodromu'nda 1400 metre kum pistte düzenlenen, 4 ve yukarı yaşlı arap atları arasında koşulan sezonun önemli koşularından biridir.

açık 3 düzeyindeki düzenlenen bu koşu, dönem dönem farklı pist, mesafe ve sınıflarda koşulmuş olsa da 2014'den beri bu pist, mesafe ve sınıfta koşulmaya devam etmektedir.

bu koşuyu;

2017'de cankardeşler
2016'da yılmabaşar
2015'te cankardeşler
2014'te demirdöven
2013'te tümöz bey

kazanmışır.

şeker hanım

19.01.2015 doğumlu doru dişi ingiliz atı.

aygır: victory gallop (can)
kısrak: şeker ayşe
kısrak babası: barnato (usa)
sahip: hasan selçuk ekinci
antrenör: aydın küçükaksoy
yetiştirici: hasan selçuk ekinci

grayamazon

08.03.2015 doğumlu kır dişi ingiliz atı.

aygır: after market (usa)
kısrak: setryn
kısrak babası: strike the gold (usa)
sahip: ahmet güzelocak
antrenör: mehmet cücel
yetiştirici: ahmet güzelocak

dişi tay deneme koşusu

13.05.2018'de koşulan 2018 yılı dişi tay deneme koşusu'nu valencia 1.34.03 yaparak jokeyi ahmet çelik idaresinde kazanmayı bildi.

2. peri lina
3. grayamazon
4. şeker hanım oldu.

valencia

13 mayıs 2018'de koşulan dişi tay deneme koşusu'nu jokey ahmet çelik ile kazanma başarısını gösterdi. bu koşuda elde ettiği 1.34.03'lük derece dişi tay deneme koşularında yapılmış en iyi derededir.

farklı analiz

yeni versiyonu ile talk show havası kazandığını söyleyebilirim. ki bu çok iyi oldu çok da güzel oldu tamam mı?

hep beraber

07.04.2015 doğumlu, doru erkek ingiliz atı.

aygır: scream to scream (ıre)
kısrak: venezuella
kısrak babası: sports hero (usa)
sahip: veysel kahraman
antrenör: mehmet yalçın
yetiştirici: fedai kahraman

2018 erkek tay deneme koşusu 1.'si

erkek tay deneme koşusu

2018 yılı erkek tay deneme koşusu

13 mayıs 2018 günü koşulan 2018 yılı erkek tay deneme koşusu'nu ciddi bir sürprize imza atan hep beraber, jokeyi ayhan kurşun ile kazandı. ayrıca kazanan hep beraber'in bu koşuda elde ettiği 1600 metre için 1.33.05 müddeti, 1600 metre çim pist rekoru olarak kayıtlara geçti.

koşuda; favori olarak gösterilen ve halis karataş ile start alan rhythm divine 2. olurken, sharpa 3. ve bodyguard hero da 3. oldu.

erkek tay deneme koşusu

2018 yılı erkek tay deneme koşusu

bugün itibariyle rhythm divine, kazandığı isimsiz açık 3 koşudaki performansı ile bu koşu için favori olarak öne çıkmakta.

distant shining

bugün istanbul'da 1600 metre çim pistte koşulan isimsiz açık 3 koşuda uğur polat idaresinde elde ettiği 3.lük tatminkardı. koşunun geç hızlanmasından ötürü koşuyu kazanan rhythm divine'ın önde aldığı avansı kapatması çok zordu.

2018 yılı erkek tay deneme koşusu

13 mayıs 2018 pazar günü istanbul veliefendi hipodromu'nda koşulacak olan klasik koşu.

(bkz:erkek tay deneme koşusu)

rhythm divine

bugün istanbul'da koşulan isimsiz açık 3 koşuyu mustafa çiçek idaresinde güçlü rakiplerini geçerek kazandı. 1600 metre çimde; katma değer, distant shining ve omer in my heart'ı gerçerken 1.34.83 gibi gayet iyi bir müddet yaptı.

birçok kişi için bu yarışın ardından 2018 yılı erkek tay deneme koşusu'nun favorisi olarak gösteriliyor.
  • /
  • 37

stinging strokes

12/05/2018 tarihinde ankara'da 1100 metre kum pistte elinde dünya sermayeyle 1.09.14 ile çok uzak kazanan bu tay kum pistin gelmiş geçmiş en büyük şampiyonalarından bir tanesi olacaktır. evet ilk yarışını kazanan tay için çok iddialı sözler bunlar fakat bunları söylerken o kadar eminim ki, gözümün önüne velociraptor'un, maynatay'ın, fairson'ın taylıkları geldi, bu tayın aksiyonları hepsinden daha güçlü geldi bana. bu burada dursun. zamanla göreceğiz. ayakları düz bassın. babası (bkz:invincible son) dedesi orpen'ı fazlasıyla gururlandırmıştı. şimdi sıra torunda. umarım eküri bu taya gözü gibi bakar da nice grup yarışlarını kazanırken keyifle seyrederiz bu şampiyonu. hatta arttırıyorum, dubai'de grup yarış kazanacak bu at. dediğim gibi bunlar burada kalsın..

batık osman

yalancı romantik dizisinde yalçın menteş in canlandırdığı büyük atçı. isim babam kendi deyimiyle batık değil bahtsızdır. terzi arif adında safkan ın sahibi atının başarısını ablasının yaptığı erişteleri yedirmesine bağlıyorum ve bir gülüşü vardır ömrü uzatır.

japonya at yarışçılığı

sunday silence ve oğullarının istilasına uğramış onlardan sekenleri kingmambo hattının kazandığı ondan da seken olursa roberto hattı ile yine hail to reason koluna çıkan yarışçılık.

headman

17 mart adana'da koştuğu yarış öncesi bugüne kadar hiç yapmadığı şekilde start öncesi aşırı tedirgin olan, starta da zor giren bu tay start sonrası da sapma eğiliminde bulunmuştur. 1400 civarlarında da selim atı sapmasın diye atını kontrol etmiş fakat orta gruptan bir anda en geriye düşmüştür. ben bu yarışta atın bütün enerjisini, sprinitini yarış öncesi bitirdiğini düşünüyorum. hatta saçma gelebilir ama, ben hala headman'ın çimde daha iyi koşacak kan hattı olduğunu düşünüyorum. bu arada selim ile hiç anlaşamadı. a.kurşun ya da m.akyavuz'a dönüş yapılmalı.

15 mart 2018 izmir 4. koşu skandalı

15mart 2018,izmir 4.koşu...
yarışın büyük bankosu dont hesitate box içinde huysuzlanıp çıldırıyo,bu at hep bunu yapıyo aslında ama nedense tercihli start alınmıyo,1.kulvara kafadan sokuluyo,2.starttan çıkacak olan ciddi rakip görülen anzas da bu çıldırıştan etkilenip çıldırıyo...derken dont hesitate yarıştan çıkarılıyo,boxın ön kapaklarına vurup kaçan anzas sahada bi tur attıktan sonra,üstündeki jokeyi kaburgam incindi demesine rağmen,at sakatlanmasına rağmen yarıştan çıkarılmıyove start veriliyo..
sonuç;sakat sakat koşan anzas sonuncu...bahis oynayan büyük çoğunluk mağdur...izmirin dağlarından bok akıyo hipodroma, leşş kokuları tüm miken uygarlığını sarıyo..
#tjksesimiziduy diolar,bu iş bakanlıkta diolar,özelleşme şart diolar
ben kendi adıma götümle güldüm,rezillik de biyere kadar,bu kadar aşşalanmak nedir diye biraz düşündüm sora siktirettim,herkes layığını bulur nasılsa çünkü...

sea sound

17 mart cumartesi günü istanbul'da 3. yarışını koşacak olan, ingiltere'de son 2 asırın en büyük şampiyonu (bkz:sea the stars)'ın yavrusu olan, kardeşleri dünya genelinde g1 yarışlar kazanmış olup ilk 2 yarışında maiden'dan çıkamayan 3 yaşlı erkek tayı. kısrak babası da (bkz:pivotal). şampiyon babası sea the stars'ın 2018 aşım bedeli 135000 euro'dur. ilk yarışında 300 metre sıkışıp yol bulamayıp 2. kalsa da sonraki uzun yarışında önü çok açık olmasına rağmen bekleneni verememiştir. ya o yarış ufak bir arıza oldu, ya da büyük bir hayal kırıklığı var ortada. son dönemde ülkemize gelen en kalite kan hattı bu taydadır. cumartesi günü asıl gücünü göstererek çok gösterişli bir şekilde maidendan çıkmasını bekliyorum.

aşemez

adı çerkez destanı nart tan gelen müziğin ve dansın mitolojik tanrısı , inatçı safkan arap atı. yaz sezonundaki ankara istanbul grup 1 galibiyetlerinden sonra bugün de
adana grup 3 ridaniye koşusunda rakibi frikya nın son düzlükteki ısırma teşebbüslerine de direnip bizleri mutlu etmiştir. çok koş evlat!

halis karataş

size halis abi ile bir hikayemi paylaşmak istiyorum, istanbul ankara uçağındayız halis abi vip de oturuyor bizde antrenör bir kardeşimizle business class ta, (benim oldum olası uçak korkum vardır) hava yağmurlu uçak türbülansa girdi insanlar panik bağıran çağıran ölücez diyenler, bizim antrenör ayağa kalktı, yüksek sesle aynen şunu söyledi şakın korkmayın vipde allah’ın oğlu oturuyor ( halis abi için diyor bunu) ben tabi şok, dedim kardeşim hayırdır bu peygamber soyundanmı geliyor? abi dedi ben ömrümde hayatımda bu kadar şanslı, bu kadar kısmetli kimseyi görmedim, halis de bu şans varken bu uçak asla düşmez dedi, halis abi iyi adamdır, iyi jokeydir ona kimse laf edemez, ama şansı hep yanında olmuştur,

keep shining

10 tayindan 7 si grup kazanan (3u grup1) ve taylarindan ikisinin (george thomas ve luxor) yavrulari da gazi kazanan turk atciliginin en onemli soy kurucularindan hatta belki en onemlisi olan buyuk kisrak.

daştanbey

01.08.2010 doğumlu, al erkek arap atı.

aygır: balabanhan
kısrak: vika
kısrak babası:kaizbert
sahip: fuat nihat buruk
antrenör: hasan dost
yetiştirici: fuat nihat buruk

tendon (tendinitis) olduğudan 3,4 yaşlarında koşamamış 5 yaşında koşmuştur. yarış hayatı boyunca her iki ayağında da tendon problemi olduğundan ara ara koşup, tedavi için geriye alınıp ilaç çekilmiş, dinlendirilerek yarışmıştır. bu hikayesini duyunca 2 ayak koşmasaydı, çok farklı yarışlar yapabilirdi, demeden duramıyor insan.

Toplam entry sayısı: 1093

şaşırtan fotofiniş sonuçları

her yarışseverin mutlaka tanık olduğu fotofiniş sonuçlarını derliyoruz. hani "kesin şu kazandı ya benim gözüm asla yanılmaz" dediğiniz halde fotofiniş abinin "ahan da bu kazanmış" dediği sonuçlardan söz ediyorum.

benim aklımda kalan en son örneği 26 şubat 2017'de koşulan grup 2 şirinyer koşusu'ydu.

meşhur cankardeşler-egebeyi yarışı.

işte karışınızda fotofiniş görüntüsü ve yarışın kendisi:

http://tjk-vod.ercdn.net/fotoftp/2017/17022625.jpg

hipodromx.com

web bülteni niteliğinde bir internet sitesi. bildiğim kadarıyla mobil uygulaması yok. internet üzerinden ücretsiz olarak ulaşılabilecek en doğru galopları verdiğini düşünüyorum. kullanışlı bir arayüzü olmadığını düşünsem de beygir.com’un kapanmasından sonra ders çalışmak için eldeki en iyi seçenek olarak görünüyor.

mobil için: http://m.hipodromx.com

masaüstü için: http://www.hipodromx.com/program.aspx

twitter’da tahmincilik oynayan vasatlar

yeteri kadar rt ve fav gelmezse tahmin vermez bu vasatgiller.

yazarların bugünkü tahmin ve yorumları

ganyan sözlük yazarlarının başta altılı ganyan olmak üzere bugün oynadıkları/oynayacakları oyunlar ve yorumlar. bir nevi tüyo paylaşım merkezi.

bu başlık altında paylaşılan hiçbir yazı ve tahmin öneri niteliğinde değildir. yazarların şahsi fikirleri ve paylaşımlarıdır.

bodyguard hero

2018 yaz yarış sezonunun açılışında istanbul'da katıldığı kısa vade 8 ergin talay koşusu'nu kazanarak dikkatleri üzerine çekmiş olan safkan.

bu koşudan önce istanbul'da koşu hayatına başladığı ve 3. olarak tamamladığı 28.07.2017 tarihindeki şartlı 1 koşu dışında çim pistte koşmamıştı. söz konusu şartlı 1 koşudan sonra bursa'da 2 tane kum pist koşusu kazanmış ve öyle katılmıştı. fakat yarış hayatının 3. koşusu olarak kazanarak geldiği bursa'daki 1400 metreli kısa vade 8 avşa adası koşusu'nda elde ettiği 1.25.12'lik derece ve halis karataş'ın binmesi ile ergin talay'da favori çıktı.

bana göre ergin talay'da beklenenenden de iyi koşarak 1.21.92 gibi bir derece elde etti. ve bu performansı çok da zorlanmadan, beyaz bayrak ayna yarışı yaparak elde etti.

yarışsever

bahissever sayısı azımsanmayacak kadar çok ama bu yadırganacak bir durum değil. normaldir, hatta belki faydalıdır da bilemiyorum ama at yarışlarından zevk alan yarışsever diye tabir edilen kitlenin ben yine de çoğunlukta oluşturduğunu düşünüyorum. bunu oyun kurarken çoğu zaman bir ata olan duygusal yaklaşımdan bile anlayabilirsiniz. gerçek bir bahissever olsa kendi atını bile tanımaz.

bence yarışsever ortalamasının en kötü alışkanlığı gereği kadar ders çalışmamasıdır. bu da sosyal medya ortamlarında sinyalci denilen pozisyona düşmesine neden oluyor. sana sinyali çakacak olan da senin gibi bir yarışsever be kardeşim. internet artık her yerde var, sinaylle uğraşacağına otur 1 saat ders çalış. biraz galop, pedigri filan bak. zihnin açılır, atları daha iyi tanır ve seversin hem de böyle komik durumlara düşmezsin. kendi zekana ve şansına güven. boşuna dememişler at koşar baht kazanır diye. böyle yaparak bir sürü "nalkapon"un türemesine ve hurafeler üretilmesine de neden oluyorsun. yapma.

şaşırtan fotofiniş sonuçları

her yarışseverin mutlaka tanık olduğu fotofiniş sonuçlarını derliyoruz. hani "kesin şu kazandı ya benim gözüm asla yanılmaz" dediğiniz halde fotofiniş abinin "ahan da bu kazanmış" dediği sonuçlardan söz ediyorum.

benim aklımda kalan en son örneği 26 şubat 2017'de koşulan grup 2 şirinyer koşusu'ydu.

meşhur cankardeşler-egebeyi yarışı.

işte karışınızda fotofiniş görüntüsü ve yarışın kendisi:

http://tjk-vod.ercdn.net/fotoftp/2017/17022625.jpg

baba sa'ad

"ırak’ın bağdat kentinden getirilen baba sa’ad 1928-1950 yılları arasında yaşamıştır. bu değerli aygırdan 17 yılda 147 tay alınmıştır."

-tigem.gov.tr'den alıntıdır.

yazarların altılı ganyan kurgulama yöntemleri

öncelikle oynasam da oynamasam da doğu hipodromları haricindeki bütün koşuları izliyorum. takip edilmeye değer atları kolluyorum. takip edilen atlardan birini uygun grupta yakaladığımda; galopları, koşu aralığı, jokey, pist vs gibi faktörleri de uygsunsa kesinlikle tek yazıyorum. yani altılıyı her gün oynamış olmak için oynamıyorum. sadece bildiğim takip ettiğim bir at varsa onun üzerine kurarak oynuyorum. bu 1. kuralım.

2. kuralım altılı ganyan cazip olacak şekilde kurgulamalıyım. bu tamamen kişisel bir tercih. ve hiçbir atı gözardı etmeden tek tek inceliyorum. her zaman için bir atı diğerine tercih etmem gerekiyorsa agf tablosunda geride olanı tercih ediyorum.

son olarak koşu tipleri, pist durumu ve kişisel tecrübeme dayanarak her ayakta favorileri geçebilecek atları arıyorum. veya tersten bakarsak, favorinin zaaflarını arıyorum. kuponda ne kadar az favori at olursa sürprizlere o kadar çok yer açılır ve maliyet düşer.

ve elbette bunların hepsinin akla mantığa yatkın olması gerekiyor. para vermeyeceğini düşündüğüm bir program olduğunu düşünüyorsam asla oyun oynamıyorum.

müşeterek bahis birim fiyatları

ganyan/plase/ikili/çifte oyunlarında birim fiyat 1 tl'dir.
plase ikili oyununda birim fiyat 2 tl’dir.
yedili plase oyununda birim fiyat 10 kr'tur.
üçlü ganyan oyunlarında birim fiyat 25 kr'tur.
üçlü bahis oyunlarında birim fiyat 25 kr'tur.
tabela bahis oyunlarında birim fiyat 15 kr'tur.
altılı ganyan oyununda birim fiyat 6 kr'tur.
beşli ganyan oyununda birim fiyat 6 kr'tur.
dörtlü ganyan oyununda birim fiyat 15 kr'tur.
yedili ganyan oyununda birim fiyat 25 kr'tur.
yedili ganyan oyununda devir gün sayısına sınır konulmamış olup, bu oyunda bilen çıkana kadar devir sürecektir. ancak bir yurtiçi yarış sezonunun takvim yılındaki son yarışında yedili ganyan oyununda bilen çıkmadığı takdirde dağıtılacak tutar en fazla bilenler arasında paylaştırılır. bu durum yurtdışı yarışlar için ise takvim yılının son gününde uygulanır.

diyarbakır, elazığ, şanlıurfa ve yurtdışı yarışlarında 6'lı ganyan ve 5'li ganyan oyunlarında birim fiyat; 4 kr
3'lü ganyan, 4'lü ganyan, 5'li ganyan, 6'lı ganyan ve 7’li plase oyunlarında devir gün sayısı 3 gün olarak uygulanır.

alıntı: tjk.org

fatih terim

dün itibari ile 4. kez galatasaray’ın başına getirilen getirilen teknik direktör. aynı zamanda eski galatasaray futbolcusu. adanalıdır kendisi.

edit: yav neden eksiliyorsunuz arkadaşlar, burda bir yorum yok. tamamen objektif veriler :))

gazi koşusu

öüm kalım meselesi, mücbir bir sebep olmadığı sürece şartları zorlar yine de veliefendi hipodromu’nda izlerim bu koşuyu. gazi koşusu günü ülkemizde atçılığın şölen günüdür. tarihi bir gündür. yarışsever olarak böyle bir günde tarihe tanıklık etmek, “o gün oradaydım” diyebililmek için veliefendi’de olurum. giderken yanıma mutlaka birilerini alırım.

en büyük jokeyler

en büyük jokeyler

efsaneler veya en büyükler dediklerimiz sınırlı sayıda oldukları için efsanedirler, en büyüktürler.

jokeyleri geçelim, zaten sayıları az. çok zorlasak ve saysak yine iki elin parmaklarını geçmez sayıları.

futbolcuları sayalım, hem de bütün dünyada.

-en büyük futbolcular kim, say bakiyim oğlum.
+cruyf, pele, platini, beckhenbauer, maradona, nadya komaniçi, fenerbahçeli cemil.
-çabuk kalktı ama çabuk bitti?
+yapacak bir şey yok.

atçılık camiasındaki ego sorunu

var böyle bir durum. hipodromda padok ve tribünden başka bir yer görmemiş, "at boku" temizlememiş biri olarak ben bile rahatlıkla böyle bir tespit yapabiliyorum yani. durum çok açık. vaziyet çok bariz. kimi görsem en iyi bilen kendisi. diğerleri şansa yapıyor, iyi at yakalamış oluyor. ilacı sağlam olmuş oluyor. parası gani olmuş oluyor (bu mantıklı hakkını verelim.) vs vs hep aynı şeyler. ama sonuç olarak "diğeri bilmiyor. bilmiyor bilmiyor" "vay arkadaş" diyorum başka da bir şey diyemiyorum.

neden böyle bilmiyorum, bir tecrübe faktörü var ama haklı olanın kendini sahada ispatlaması gerekmiyor mu? şansa pansa başarı atçılıkta ne kadar olur arkadaş? en nihayetinde iş bir yerde bilimin soğuk gerçeklik duvarına çarpmaz mı? tesadüfen atçılık olur mu? olursa ne kadar sürer?

neyse benden bu kadar. sadece durum tespiti. dışardan hiç hoş görünmüyorsunuz sayın yetkililer. gerisini kendiniz bilirsiniz.
youtube abone hilesi