ulan bator

13.03.2014 doğumlu doru erkek ingiliz atı.

aygır: luxor
kısrak: gençceren
kısrak babası: kaneko
sahip: hatice yıldız
antrenör: mehtmet öcal
yetiştirici: hatice yıldız

2017 yılında

kısa vade 8 seyfettin çalbatur koşusu
açık 3 mevlana koşusu
kısa vade 9 horse racıng ıreland koşusu
açık 3 kültür ve turizm bakanlığı koşusu
grup 1 byerley turk koşusu

2016 yılında

kısa vade 8 taksim koşusu

1. liği bulunan safkan,

aynı zamanda 2017 yılı gazi koşusu 5.'si, erkek tay deneme koşusu 3.'sü ve sait akson koşusu 4.'südür.

bugüne kadar start aldığı 20 koşunun 10'undan 1.likle ayrılırken, 4 tanesinde ise tabelada yer bularak $340.000 civarında ikramiye kazanmıştır.
son olarak 10.03.2018'de istanbul veliefendi hipodromu'nda start aldığı açık 3 galata kulesi koşusu'nu jokeyi kadir tokaçoğlu idaresinde kazanma başarısı göstermiştir.
sentetik pist ve orta mesafede bu sezon çok büyük başarılara imza atma olasılığı yüksek safkan. annesi genç ceren'in yumuşak çimdeki başarısı tartışılmazdı.
15 nisan 2018'de koşulan ali doğan ünlü koşusu'nu halis karataş idaresinde kazanarak art arda 2. zaferine ulaştı.

(bkz:#1868)
kum, çim, sentetik pist / kısa, orta, uzun mesafe kombinasyonlarının hepsinde başarılı olan, eşkaline hasta olduğum bir istikrar ve başarı abidesi at.
luxor tayları fazla yapılı değil ancak bu safkan eşgal olarak çok farklı bir yapıda.gr1 kazandığı yarıştan sonra da çıkışını sürdürdü. annesi gençceren uzun koşan bir kaneko yavrusuydu. ulan bator da kaneko'dan aldığı genlerin hakkını verdi uzun yarışlarda. kazanma yüzdesi yüksek ve türkiye'de hem kısa hem uzun çim ve sentetik pistte etkili olabilen ender atlardan biri.keşke bu tarz 20 25 tane safkan olsa da yarışlarımız daha zevkli olsa.
youtube abone hilesi