trapper

38 yarışta 20 kez birinci 6 şar kez de ikinci ve üçüncü olan özdemir atman'ın bold pilot efsanesinin en büyük rakibi olan şampiyon.
trapper - bold pilot yarışının olduğu bir gün artık yarışseverler artık öyle ayrışmıştırki şöle bir hikaye vuku bulduğunu okumuştum.

"dünyanın en kalender adamlarından birisi herhalde" diyordum kendi kendime.
gelip geçen dört kişiden üçü "nasılsın baba?" diye sorup, istisnasız hepsi "hamdolsun evladım, eksik olma" cevabı alıyordu.
kalkıp, altı atın turladığı padoğa geçtim. orada da yan yana geldik.
keyifle izliyorduk ki önce gençten bir çocuğun "ulan sakatlanmadı gitti şu at" dediğini, sonra da kalender adamın "geçmişini s..erim senin" deyip, attığı tokatın sesini duydum.
ufak tefek, incecik kolları olan, yaşlıca bir adamdı. o surata beş parmak izinin çıkması ancak bir türlü mümkün olurdu; demek yaradana sığınarak diye bir sille şekli gerçekten vardı.
"baba aman!" diyenlere, titreyen bir sesle "terbiyesiz... hem de bold pilot'a yahu!" diye yanıt vererek yürüyüp gitti. öldüyse allah rahmet eylesin, yaşıyorsa allah uzun ömür versin. masadan kalkarken kuponuna bakmıştım yan gözle, trapper tekti.
bold pilot işte böyle bir attı

allah rahmet eylesin
28.03.1994 doğumlu erkek ingiliz atı.

orjini: knight line dancer (ire) - elemis (usa) by sir ivor (usa)

sahibi: tarık aydın
antrenörü: yiğit barış taşkan
yetiştiricisi: tarık aydın

kariyer kazancı: 967.814,09 tl

-kaynak: tjk.org

bold pilotu 3 kez geçtiği yarış dahil tüm önemli başarılarını 'the imparatore' süleyman akdı ile kazanmıştır
90’ların ortasından itibaren tarık aydın ekürisini şaha kaldıran, en parlak dönemini yaşamasına neden olan karizmatik at. eküri, hemen arkasından helin, karelin gibi birçok iyi at yakaladı. trapper’ın en büyük artısı ağır pistte buldozere bağlamasaydı. bold pilot da bir o kadar eksikti ağırda.
bildiğim kadarıyla amerikan doları bazında türkiye'de en fazla kazanç sağlayan ingiliz atı. hipodromx.com verilerine göre kazancı $2.245.153,96.
her koştuğunda tek atıp altılı oynadığım at
koştuğunda ne olursa olsun yarışını izlediğim ki o zamanlarda akıllı telefonlar da yoktu
bir gün pazarda bir fırının televizyonundan izlemiştim
s.akdı dan nefret etmememin sebebi olan at
arkasından gelen hiçbir ata geçilmeyen at
daha neler yazarım neler yer yetmez
aynı zamanda bir adet 1. nesil ganyan sözlük yazarı.
gazi günü ilk defa kapalı gözlük denenen ve ilk defa ertul cankılıç ile buluştuğu için de gazi yi kaybetmiş olması muhtemel safkan.
kostugu 38 kosunun 37sinde tabelada yer bulan (sadece son kosusunda tabelaya giremedi) 8 adet grup 1 kazanan basarili safkan.
ayrica cogunlugunu s.akdi ile kazanmakla birlikte, tum basarilarini onunla kazanmamistir, selim kaya ile kazandigi grup 1, grup3, halis karatas ile kazandigi grup 2 yarislar bulunmaktadir. bu jokeyler disinda ertul cankilic ile de yaris kazanmisligi vardir.
trapper çok büyük bir şampiyon olmasına rağmen galiba adına düzenlenen bir kosusu yok çok üzücü
youtube abone hilesi