tahmincilik

en kısa tanımı: yarışlar üzerinden tahmin yapmak, olsa gerek.

yurtdışında bu iş daha çok profesyonelce yani ücret karşılığında yapılıyor. bizde ise amatörce yapanlar daha fazla. özellikle sosyal medyada twitter ve facebook üzerinden herkes özgürce kişisel görüşlerini paylaşıyor ve kendisine tahminci diyebiliyor. bence bu güzel bir şey. sadece at yarışlarında değil hangi konuda olursa olsun insanların fikirlerini ifade edebilmeleri bence çok değerli.

ücretli/ücretsiz tahmin yapanlar var.

kupon yatırma bedelinin alt ve üst sınırları arasında birçok farklı bütçeye göre tahmin yapanlar var.

belli hipodromlara tahmim yapanlar var.

televizyon kanalları, radyo kanalları, internet siteleri, bloglar, gazeteler, bültenler, sosyal medya hesaplarından tahmin yapanlar var.

atçılıkla ilgili bir mesleği olanlar ve bir de çoğunluğu oluşturan yarışsever denen farklı meslekten insanlar var.

bunlara benzer birçok farklı tahmicilik ve tahminci çeşidi var.

bence kimsenin bu gruplardan birisine mensup olan insanı tahmin başarısına göre aforoz etmeye hakkı yok. çünkü at yarışı oynayan herkes bir bakıma tahmincilik yapmaktadır. yukarıda saydığım türde onlarca gruba dahil insanın tek farkı fikirlerini/tahminlerini paylaşıyor olmasıdır.

belki bir istisna; insanlara gerçekçi olmayan vaadlerde bulunarak ücretli tahmincilik yapan insanlar ciddi eleştiriye tabi tutulmalıdır. fakat er ya da geç; herkesin özgürce tahmin yapabildiği, her türlü bilgiye çok hızlıca ulaşılabilen bir dönemde onların da tahmincilikte tutunabilmeleri şansları yok.

ayrıca tahmiciliği ciddiye alan, bu iş için ciddi emek sarfeden, başarı oranı yüksek tahmincileri de atlamamak gerek.

yarışsever kitlesinin büyük çoğunluğunun oyunları için yeteri kadar çalışmadığını düşünen biri olarak, tahmincilik yapan, bu işlere kafa yoran ve ulaştığı sonuçları paylaşan herkese saygı duyuyorum. kendi oyumlarımda hiçbir tahmincinin oyununa kolay kolay bakmasam da tahminciliğin gelişmesini ve bunun için de tüm bilgilerin yarışsevere ilgili kurumlarca paylaşılması gerektiğine inanıyorum.
bu kelimeyi kullanan adam bu işi para karşılığında mı yapıyosun demek ister aslında
herkes bilir ama sölemez her oyuncu bi tahmincidir
ama bizim ülkemizde her para kazanma yolunun bedava kolay yol olmasının arzulanması düşlenmesi ihtirasla dualarla namazlarda bile dile getirilmesi yüzünden herkesi bu kim de bundan para kazanıyo boklamasına sonra ben de yaparım kafasına sokar giren de kafa açmaya başlar
ayrıca ülkemizde herkes herbokolog olduğundan adam hem tahmincidir hem futbol yorumcusudur,aynı adam ayrıca hem moda eleştirmenidir hem de debustatördür fln,oyüzden işte sonunda hiçbi bok yapamıyoruz ya anladınız mı???
jargonlara takılmayalım atseverler olarak biz,hepimiz tahminciyiz;)
tahmincilik kisvesi altında özellikle twitter da yardıranlar var. 3 laflarından ikisi kolpa. sinyalci , rt fav delisi milletin kanını emmeye çalışanlarla dolu.işin komik tarafı baya da takipçileri var
bugün sosyal medyada birilerini tahmin çalmakla itham hesaplar gördüm. bana çok ilginç geldi. tahmin çalınsa ve başarılı olunsa bu işi ücrersiz yapan kişi ne kar elde eder? eğer başarılı olmuşsa yani doğru tahminleri çalmışsa daha fazla insanın ikramiye kazanmasına neden olmaz mı? öte yandan itham edenler de ücretsiz tahmin yapıyor. hatta en öte taraftan tahminlerinin çalındığı iddia edilen tahminci de ücretsiz tahmin veriyor. ilginç değil mi?

iddialar doğruysa ücretsiz tahmini çalıp ücretsiz şekilde veren kişiyi deşifre eden de ücrersiz tahmin veriyor demektir. madem kimsenin bir maddi beklentisi yok, neden hırsızlık yapılıyor? siz n’apıyorsunuz arkadaşlar?

bakın biz burda tahmin verdiğini gördüğümüz ücretli/ücretsiz sitelerin başlığını açıp linkini veriyoruz. isteyen burda paylaşıyor filan. paylaşmak güzel ama çalmak kötü. hırs ve ihtiras kötü. bunlara gerek yok.
birileri saniyor ki bizim tekelimiz altinda bu iş.. benim verdiğim teki başkası yazarsa benden çalmış sayarim haaa! bunlarin götlerini kaldiran da biz yarisseverleriz tabiki..
youtube abone hilesi