sharpa

10.04.2015 doğumlu kır erkek ingiliz atı.

aygır: kurtiniadis (ıre)
kısrak: dinara
kısrak babası: sri pekan (usa)
sahip: seydi akyıldırım
antrenör: ergün çetinkurt
yetiştirici: bülent karabağlı

15.04.2018'de istanbul veliefendi hipodromu'nda düzenlenen 2018 yılı sadık eliyeşil koşusunu jokeyi selim kaya idaresinde kazanmayı başardı.
adana kum pistindeki başarılı yarışlarının ardından takibime takılan sharpa, önceki koşusunda startta oyalanıp kötü bir performans gösterince soru işaretlerine neden olmuştu ama istanbul çim pistinde kazandığı sadık eliyeşil koşusu'nda görüntüsü muhteşemdi. muhtemelen şu anda selim kaya için gazi koşusu ajandasındaki ilk tay konumundadır.
2018 yılında katıldığı önemli koşularda elde ettiği sonuçlar aşağıdaki gibidir.

2018 yılı açık 3 ceyhan koşusu'nda 2.
2018 yılı grup 2 toroslar koşusu'nda 2.
2018 yılı kısa vade 8 çukurova bld. başk. koşusu 1.
2018 yılı açık 3 süphan koşusu 2.
2018 yılı kısa vade 8 mersin barosu koşusu 1.
2018 yılı kısa vade 9 çukurova gazt. cemy. koşusu 4.
2018 yılı sadık eliyeşil koşusu 1.
babası kurtiniadis gibi kısa ve uzun ayrımı yapmadan koşabilen güçlü bir at.çimde daha etkili koşacağını düşünüyorum. zamanla iyi bir bakım ve koşu takvimiyle daha da üst seviyelere çıkabilir.
her nedense gazi koşusu favorim. sanki uzunda eksik koşacak izlenimi yaratsada anne ve baba kan hattında her pist ve mesafede şaşırtıcı performans sergileyebilecek bir potansiyel mevcut. selim kaya ile start alması şartıyla gazi koşusunda favorim. bu sene gazi koşusu süratli geçmeye aday görünmekte ve buda selim kaya ve sharpa'nın tam istediği gibi. (not: halis karataş boşuna keremito'yu denemedi. bu benim görüşüm tabi. hatta tancanbey'in bile sanki bir tadına baktı :) ) bu arada forma rengini hiç sevmiyorum :)
youtube abone hilesi