run and win

13.04.2015 doğumlu doru erkek ingiliz atı.

aygır: win river win (usa)
kısrak: bella mia
kısrak babası: ocean crest (usa)
sahip: hakan sabri özcan
antrenör: sabri bektaş
yetiştirici: hakan sabri özcan

yarış hayatına başladığı 13.10.2017'den bugüne değin 6 kez start alıp, bunların son 4 tanesini kazanan safkan, ilk ikisinde ise 2. olmuştur.

katıldığı ilk 3 yarışı çim olan safkan bunların sadece 1 tanesini kazanmış ve maidene bu koşu ile veda etmiştir. sentetik pistte katıldığı 3 koşudan ise 1.'likle ayrılmıştır.

bugüne kadar sadece istanbul veliefendi hipodromu'nda start alan safkan, son 4 koşusunda jokey halis karataş ile start alıp 4'te 4 yapmıştır.

bugüne kadar; şartlı 1, maiden, maiden, şartlı 4 ve handikap 15 koşularda boy gösteren safkan, 17 mart 2018'de ilk kez sınıf bir koşu olan mevlana koşusu'na katıldı ve buradan zaferle ayrıldı.
annesi bella mia hem sentetik hem çim pistte çok başarılı olan bir kısraktı. kendisinin ise çim pist performansı henüz yeterli düzeyde görünmüyor. ancak ilerleyen dönemde çim performansını geliştirirse gazi adayı olabilir.
gazi koşmuycağını düşünüyorum
2018 yılı kısa vade orhan meker koşusu serbest handikapını 1.22.20 müddet ile kazanırken göz okşadı desem hatalı olmaz. her ne kadar bu koşuda sezonun iddialı ve formda tayları olmasa da attığı sprint ve jokeyi halis karataş'ın rahatlığı çok ışıklıydı.
uzayacak mesafelerde aynı performansı gösterip gösteremeyeceğini hala merak etmekteyim ama 1600'e kadar çok iddialı olduğu anayası maddesi oldu.
youtube abone hilesi