ribella

selman taşbek"in nadide kısrağı.. dubai"de bizleri gururlandıran yarış kazanmıştır.. seyretmeyen varsa mutlaka seyretsin keyif alırsınız... sabırlı"nın ezeli rakibiydi... acı sprinti meşhurdu.
hayatımda böyle dişi görmedim. kanekoyu geçtiği yarışta en dıştan kopup geldiği yarışta sabırlılarda vardı ama yok böyle bir şey ışık hızınamı çıktın mübarek. iyi bir yavrusu çıkmadı malesef.
9 yaşında bile başbakanlık koşusunda tabela mücadelesi yapan unutulmaz kısrak. tabi bu durum hara yaşantısına olumsuz yansımış ve kendisi gibi bir yavru verememiştir.
01.01.1999 doğumlu doru dişi ingiliz atı.

aygır: revoque (ıre)
kısrak: tajarib (ıre)
kısrak babası: last tycoon (ıre)
sahip: selman taşbek
antrenör: selman taşbek
yetiştirici: w.g.mckınley

yarış hayatını 138 handikap puanıyla tamamlamış olan, pistlerimizin görmüş olduğu en iyi kısraklardan biri, belki de en iyisi. türkiye'de topkapı koşusu da dahil olmak üzere, kazandığı birçok grup yarışın yanı sıra, 2005'de dubai meydan hipodromu'nda da yarış kazanarak kalitesini kanıtlamıştır.

koştuğu dönem, sabırlı, kurtiniadis, kaneko gibi bugün aygırlık kariyeri de devam eden birçok unutulmaz safkanla mücadele etmiş ve hepsini geçebilme başarısını göstermiştir.

kariyer kazancı $1.876.770,58'dir.
youtube abone hilesi