peri lina

27.04.2015 doğumlu, kır dişi ingiliz atı.

aygır: falco (usa)
kısrak: efisia (fr)
kısrak babası: efisio (gb)
sahip: fedai kahraman
antrenör: mehmet yalçın
yetiştirici: fedai kahraman

yarış hayatına 09.11.2017'de ankara'da katıldığı çim pistteki maiden koşuyla başlayan safkan o yarışta hiçbir varlık gösteremedi.

kış sezonunda adana'ya geçen safkan katıldığı ilk koşu olan 1400 metreli kum pistteki maiden yarışta 2.'ye 2 saniye fark yaparak rahat ve gösterişli bir şekilde maidene veda etmişti.

son olarak 06.01.2018'de yine adana kum pistinde katıldığı 1500 metreli şartlı 3 yarışta, jokeyi özcan yıldırım ile yine çok uzak farkla ve 1.32.61 gibi muhteşem bir derece ile kazandı.

bence bu kısrak kum pistte hemcinslerine ait grup yarışlarda etkili olabilecek kalitede ve güçte bir at. ayakları düz bassın.
bir önceki koşusundaki kötü performansına anlam veremediğim safkan, 03.03.2018'de 1300 metrede start aldığı kısa vade 7 tsyd adana şubesi koşusu'nu kazanarak, gerçek gücünü ve kalitesini bir kez daha göstermiş oldu.
14 nisan 2018'de ankara'da mehmet akyavuz ile katıldığı 1600 metre çim pistteki kısa vade 7 koşudan 2. 'lik ile ayrılırken kum pist performansını arattığını düşünüyorum. her ne kadar koşuyu 1.35.25 gibi iyi bir derece tamamlamış olsa da kaba kumdaki rahatlığı yoktu. pistin yumuşak olduğu koşulardaki performansına göre bir kez daha değerlendirmek gerekir.
peri lina pedigrisini gazi açısından değerlendirirsek falco pivotal oğlu olduğu için mister görkem de zaten karşımıza çıkan bir isim. falco nun kısrak babası olan unbridled amerika kıtasında karşımıza çıkan bir isim gazide sadece babası fappiano ile bartrobel in baba hattında tasso nun babası olarak görürüz.

efisio the best ile gazi sampiyonu olmuş ve ülkemiz için uyumlu bir aygır. yine anne hattında yer alan lead on time 'ın babası olarak karşımıza nureyev ile çıkar.
dişi gelcekse gazide bu gelir diyodum içimden ki bu sene dişi beklentim çoktu.. taa ki üstündekini görene kadar...
selim krala çok kızıyorum bu atı saldığı için çok...
youtube abone hilesi