orhan meker koşusu

merhum handikaper ve antrenör orhan meker anısına düzenlenen, geleneksel olarak istanbul'da yaz sezonunun ilk gününde veliefendi hipodromu'nda çim pistte, 1600 metrede koşulan; kısa vade 18 düzeyindeki koşudur. 3 yaşlı ingiliz tayları arasında koşulur. bu koşu aynı zamanda ankara'da koşulan cevdet karataş koşusu ile birlikte serbest handikap türündedir.

bu önemli koşuyu

2017'de babadoğan
2016'da sinclar
2015'te zu hat
2014'te lion king
2013'te şeker ağa

isimli atlar kazanmıştır.

--------------
"serbest handikap, üç yaşlı ingiliz taylarının bir önceki yıl göstermiş oldukları performanslarının handikaperler heyetince değerlendirilmesi anlamına gelmektedir. özetlemek gerekirse tayların aldıkları kilolar, gösterdikleri kabiliyetleri belirtmektedir. dünyanın atçılıkta ileri gelen ülkelerinde aynı isim altında bu mevsimde koşulan bu ilginç handikap yarışı, atçı ve yetiştiricilerin büyük önem verdikleri bir sınav olarak kabul edilmektedir. kiloların ilanı, kış favorileri, iddialaşmalar ve nihayet yarış kaydı,”free handicap”ın heyecan verici renkli yönleridir. yarış tarihimizin müteveffa teknik adamı ve ünlü handikaper orhan meker’in adının ilavesi ile bu yarışın daha da anlam kazanmıştır. "
-------

-tjk.org'den alıntıdır
11 nisan 2018'de düzenlenen 2018 yılı orhan meker koşusu'nu halis karataş' ile start alan run and win 1.22.20 müddet ile kazandı. bu derece aynı zamanda bu koşuda şimdiye kadar elde edilen en iyi derece oldu.

süratli başlayan koşuda startla birlikte liderliği alan pendragon ve dışındaki over a shiling tempoyu belirledi. son 200'den sonra pistin ortasından kuvvetli ataklarla gelen run and win koşuyu halis karataş idaresinde kazandı.

2.ganando solo
3.şeker hanım
4.darkholm

oldu.

youtube abone hilesi