kartepe hipodromu

"ilk defa 1 nisan 2006 yılında, idman merkezi olarak hizmete giren kocaeli kartepe hipodromu, ilave binaları ve yenilenen kum pisti ile, 17 aralık 2013 günü yapılan yarışlarla hizmete açılmıştır.

türkiye’nin 9’uncu hipodromu olarak hizmete giren kartepe hipodromu, 432 dönüm arazi üzerine kurulu bulunmaktadır. kocaeli kartepe hipodromu’nda yarışlar 1600 metre uzunluğunda 20 metre genişliğindeki kum pist üzerinde gerçekleşmektedir. kum pist, silis kumu, stabilizer ve elyaf karışımından oluşmaktadır. kocaeli kartepe hipodromu’nda yarışlar bursa osmangazi ve izmir şirinyer hipodromları gibi saat yönünün ters istikametinde yapılmaktadır. pansiyonlar bölgesinde 478 box ahır kapasitesi mevcuttur."

-tjk.org'dan alıntıdır.

hipodrom krokisi:
elazığ urfa vb hipodromlarla bilikte kapatılması gereken hipodromdur.
bugün 1. koşunun startı verilmeden hemen önce elektrik kesintisi yaşanınca starta giren atlar starttan çıkartıldı ve koşular geç başladı.

tjk isimli koskoca kurum internet sitesinden tek satır açıklama yapmadı. benim gibi yolda olan insanlar twitter’dan yarisdergisi.com’un hesabından atılan tweet ile durumu öğrendi.

elektrk kesintisinin ve yayının gitmesinin sebebi hipodromdaki trafonun patlamasıymış.
bugünkü yarışlardabir sürü atın son koşularındaki terleri daha soğumadan koşacak.
youtube abone hilesi