kaizbert

çelik harasının sahibi olduğu tembr (rus)- kalina (rus)/naslendik (rus) orjinli aygır.

1998'de koşulan ve yelhan'ın kazandığı grup 1 enternasyonal malazgirt koşusu'na katılmak için türkiye'ye gelen ve daha sonra burada kalan ve türk yarışçılığına aygır olarak hizmet etmeye başlayan kaizbert, sahipleri ve tigem arasında dava konusu olmuştu. daha önce tayları türkiye'deki grup yarışlara katılamayan kaizbert, son düzenlemelerle 2018'de uygun şartı olan grup yarışlara da katılabiliyor.
bugüne kadar en çok kazanan yavrularından bazıları sırası ile; gümbürgümbür, kenanaco, mavidalga, ilvana...dır.

tayları inatçı ve seri yapısı ile biliniyor. bana göre çimde diğer pistlere göre daha da iyi koşuyorlar.
2018 ilk tay koşularına ağırlığını koymakta olan aygırdır.

11 nisan'da istanbul'da koşulan ilk tay koşularından 2 tanesine yavruları katıldı.

ilkinde fatih ağa ve büyükaşk ile 1.ve 3.
ikinciside ise çelikşah, unzen ve çelikman ile 1,2 ve 3. oldular.

10 nisan 2018 de ise ankara'da ışık abi isimli kaizbert tayı gösterişli bir 1.'lik elde etti.
baskın bir aygır. türkiye'de bulunması gerçekten büyük bir şans. taylarına genetiğini iyi aktarıyor. eşgal olarak da tayları çok güzel. bir çok kaizbert oğlu ileride çok iyi aygır olabilirler. bu potansiyel çok yüksek.
bir ara aygırlık yapmıyordu. hukuksal nedenlerden dolayı.son yıllarda ise bu aşıldı ve doludizgin gidiyor.
mükemmel bir orjin olduğunu düşünüyorum. annesini şampiyon adayından seçtiğinizde efsane taylar verebiliyor. seçmeseniz de verebiliyor.
şimdi arkadaşlar burda çok ciddi bi haksızlık var, bu kaizbertler açık yarış koşamıyor o zaman hiç koşmasınlar hara lardan 400.000 500.000 verip tay alanlar salakmı?? hilalada ve emir ( bu tay adanada hiç koşmadan diskalifiye oldu eşgalden) bunlar direk ingiliz die alın koşturun, yazıktır insanların yaptığı yatırıma.
ben arap atı olduğunu düşünmüyorum, hilalada ve emir ( hiç koşmadan diskalifiye oldu) özellikle emir 600 ü 37 felan yapıyordu, ben tjk nın 2018 den sonra diskalifiye yapacağını düşünüyorum, çetin in sahibinin günahı neydi?? çetin i neden diskalifiye ettiniz?? çetin dahesslere al dahmalara kaybetti 1 boyla. sözün özü böyle arap atı olmaz, yavrularını diskalifiye etmeklede olmaz.
youtube abone hilesi