heyamola

11.02.2014 doğumlu, doru erkek ingiliz atı.

aygır: torok (ıre)
kısrak: lady muhtarram
kısrak babası: monashee mountain (usa)
sahip: oğuz yalçın
antrenör: metin acar
yetiştirici: muhsin emirsoy
2 aylık bir dinlenme arasından sonra adana'da çok iyi hazırlıklar yaparak istanbul'a gelen safkan, dün istanbul veliefendi hipodromu'nda müslüm çelik idaresinde katıldığı 1500 metre sentetik pistteki şartlı 4 koşuda güzel bir 3.'lük elde etti. startta 3-4 boy oyalanan safkan, 18 atın katıldığı koşuda gerilerde kalınca virajı en dıştan dönüp ön grupla arayı fazla zorlanmadan kapatmasına rağmen 3.'lük ile yetindi. biraz daha uzun mesafeli sentetik pist koşularında mutlaka adından söz ettirecektir.
dün veliefendi hipodoromu’nda katıldığı 1500 metre sentetik pistte koşulan şartlı 3 koşuyu mazlum pir demir idaresinde kazanarak, önceki koşusu hakkında yaptığım yorumun hatalı olmadığını ispatladı:
sezona yıpranmadan girerse uzunda çimdede çok iyi yarışar koşar. sahipleri atlarını ezen insanlar değil bence bi sorun yaşamazsa dediğim gibi olur.
03.03.2018'de istanbul veliefendi hipodromu'nda müslüm çelik ile katıldığı 2000 metre sentetik pistteki şartlı 3 koşudan 2. olarak ayrıldı. önceki yarışındaki akıcılığı gösteremeyen heyamola, yarışı çok gerilerde takip etmenin ve ağır temponun kurbanı oldu ve sentetik pistin başarılı ismi paix'in gerisinde kaldı. daha süratli tempoların oluşabileceği koşularda ve çim pistteki yarışlarda kazanmaya devam edeceğini düşünüyorum.
youtube abone hilesi