headman

16.04.2015 doğumlu, doru erkek ingiliz atı.

aygır: dabirsim (fr)
kısrak: longoria (ger)
kısrak babası: desert prince (ıre)
sahip: sanem kahraman
antrenör: mehmet yalçın
yetiştirici: fedai kahraman
kahraman ekürisi'nin son dönemler türkiye'de yaptığı yatırımlar sonucu ülkemize getirdiğin kanlardan biri.

ilk startını 02.11.2017'de alan safkan, bugüne kadar katıldığı 4 koşunun 3'ünü kazanırken 1 tanesinden de 2. olarak ayrıldı. ilk startını çimde alan ve kazanan safkan diğer 3 koşusunu da kumda koştu. çimde daha başarılı olması beklenen safkanın, yaz sezonunda ne yapabileceği şimdiden merak ediyorum.
17.3.18 tendürek koşusu...adana...1700çim...selim kral biniyo...
kağıt üstünde ciddi rakipler carbonaro,göğüsgeren....benim için civanım da olacak
ama headman’i çook merak merak ediyorum...
17 mart 2018'de çim pistte koşulan tendürek koşusu'nda jokey selim kaya ile start aldı. önceki kum pist başarılarının ardından çimde de başarılı bir performans göstermesi beklenen safkan, beklentilerin dışında kötü bir performans göstererek koşuyu 9. olarak tamamladı.
17 mart adana'da koştuğu yarış öncesi bugüne kadar hiç yapmadığı şekilde start öncesi aşırı tedirgin olan, starta da zor giren bu tay start sonrası da sapma eğiliminde bulunmuştur. 1400 civarlarında da selim atı sapmasın diye atını kontrol etmiş fakat orta gruptan bir anda en geriye düşmüştür. ben bu yarışta atın bütün enerjisini, sprinitini yarış öncesi bitirdiğini düşünüyorum. hatta saçma gelebilir ama, ben hala headman'ın çimde daha iyi koşacak kan hattı olduğunu düşünüyorum. bu arada selim ile hiç anlaşamadı. a.kurşun ya da m.akyavuz'a dönüş yapılmalı.
tendürek koşusu sonrası dizinde çatlak olduğu söyleniyor. doğru ise uzun süre izleyemeyeceğiz demektir.
youtube abone hilesi