#yarissever

son günlerde jokey ve at sahibi hataları sonrasında tjk den de bir destek göremeyen kafası karışık yarisseverin twitter da açtığı ve isteklerini sıraladığı hastag.
boykot dışında hiçbir tepkinin sorunlarını düzeltmeyeceği fikrine katılıyorum. bırakın düzeltmeyi, kulaklarının üstüne yatmaya devam edecekler.
yarissever olarak kimse boşuna ağlamasın bir şey değişmez, değişmedi. tek silahınız boykot. 15 gün 1 ay örgütlü sağlam boykot tjk yi her yarisseverin evine tek tek ziyaret ettirir. 12 yıl önce bıraktığım halde bizim eve bile gelirler. o yüzden boşuna ağlamayın diyeceğim ama 100/1000000 hakli olan yarış sever isyanı.
yarışseverler tarafından gerçekleştirilmiş en büyük sosyal medya protestosu. başlangıç için güzel.
boykottaki talepler; derli toplu halde liste halinde, yetki alanlarına göre tjk’ya ve bakanlığa iletilmeli.
genelde tepki verilen olaylar;

1-mahalli komiserler kurulu kararları (başta izmir şirinyer komiserleri)

2-maidenden çıkmamak için dön dolaş yapan kazanma gayesi ile koşmayan atlar

3-agf kuralı geldikten sonra kazanan atın ekürisi çıktıysa yazılan ekürinin kazançlı görülmemesi

4- özellikle doğu illerindeki yarışlarda meydana gelen büyük istikrarsızlıklar. atların kazanmak için yarış koşmadıkları, jokeylerin kazanmak için at binmedikleri tespitleri.

5- yüksek kesintiler ve ilaveten veraset vergisinin % 100 arttırılması,

6- banka e-bayi ödeme ücretleri

7- e-bayi'nin çekilen parayı anında hesaba geçememesi, hafta sonuna geldiğinde 3 iş günü bekletmesi.

8- startta kalan atlar için mbh koşulmanın yeniden gündeme gelmesi

9-her ile trakus konuşması

10-jokeylerin ciddiyetsiz at binmeleri, gizliden at sahibi olmaları, kendi ekürilerinin atları yanında farklı ata bindiğindeki performansları.

tjk'nın en büyük eksiği veya hatası ise #yarissever in kendisine ilettiği şikayet ve önerilere cevap vermemesi, dikkate aldığını göstermemesi, yazılanları okumasına rağmen #yarissever i kendisine muhatap kabul etmemesi ve #yarissever in bu işin sermayedarı olduğunu unutması oldu

tjk müşteri ilişikilerimi dersiniz, halkla ilişkilermi dersiniz, basın'mı adını ne koyarsanız koyun o birimi benimde yazdığım şikayetlerimi değerlendirmeye almalarına rağmen, bir kere olsun geri dönüş yapmamış, karşısındakini küçümser, önemsiz bir hava yaratmış durumdalar.

sonuç olarak; tepkilerimizi bence madde madde çok kafa karıştırmadan en başta bir konuya yönelerek vermeliyiz. ilk yapacağımız iş yarışların dürüstlükle devamını sağlamakla görevli fakat bunu becermek yerine işi daha da çıkmaza sokan izmir mahalli komiserler kurulu olmalı.

protestolardaki tutarsızlıklarını ,değişmeyecek yarışı değiştirmelerini, değişecek yarışı değiştirmemelerini, start makinesinin açılmayan kapağını görmemelerini ve işlerini doğru yapmamalarını yazı haline getirelim hep beraber ortak metinle bakanlık ve ykk nezninde şikayet edelim.

bu yazdıklarımızın tjk ve ykk ilgili birimlerinde, bize destek olmayan ama bu sektörden ekmek yiyen, #yarissever üzerinden geçinen, beslenen kişilerce okunduğunu da biliyoruz. bu tepkinin herkes için verildiğini anladıklarının da farkındayız.

katılanlara da teşekkür ediyoruz...
yarış basınından sadece sonduzluk.com ve yarisdergisi.com tarafından haber yapıldı.

https://sonduzluk.com/haberler/1340-yarissever-birlesti-twitter-i-salladi.html

http://www.yarisdergisi.com/haberler/21146-yarissever-hashtag-i-sosyal-medyayi-salladi

yarış dergisi'nin haberine göre, atahan zilcioğlu'na açıklama yapan tjk başkanı yasin kadri ekinci; konu ile ilgili inceleme yapılacağına dair beyannatta bulunmuş.
başarıya kitli köle toplumlarının yaptığının aksine bu heştege daha hücresel bakmak lazım,sonuçta bi alev çaktı...
dışardan moral bozukluğu ve 31 hissi yaratan bu mevzuya daha geniş bakarsak ilgisiz camianın rüştünün ispatını görürüz,demekki yarışsever haklıymış,onlar engerekmiş çiyanmış....
bu hareketin üzerinde 1 ay geçtikten sonra şu ana kadar görebildiğim iki konuda olumlu gelişme oldu.

1-tjk'nın sosyal medya ilişkilerinin düzeltilmesi, bildirimlere geri dönüş yapılması.

2-mobil uygulama ile ilgili bazı düzeltmelerin yapılması.

umarım asıl talepler üzerinden de olumlu gelişmeler yaşarız.
1ay dan fazla oldu..
değişen bişey olmadı..
biraz önce bu konuda o vakitler yazdığım bi yazı vardı onu okudum,harbiden suçlayan suçlanan konu içindeki hiçbişe için yel bile fisilemedi...
http://www.atbisey.com/yarissever
kendimizi yenilemedikten sonra gördüklerimizin yenilenmesini beklemek boşa,başa sarın filmi...
youtube abone hilesi