gazi koşusu

sadece 3 yaşlı ingiliz taylarının katılabildiği, gazi mustafa kemal atatürk adına koşulan, kupası her at sahibinin düşlerini süsleyen türk yarışçılığının derbisi niteliğindeki koşu.

her sene geleneksel olarak haziran ayının son pazar günü 2400 metre çim pistte koşulur. aynı zamanda triple crown’ın 2. ayağıdır.
bold pilot,grand ekinoks,divine heart,blaze to win,renk,gray storm,piano sonata'nin kazandigi gazi koşularını yerinde canli izlediğim, gazi mustafa kemal atatürk adina koşulan, atciligin bayrami olarak nitelendirilen koşu. bu yarışın olduğu gün içinde birçok onemli grup koşuda kosulmaktadir.
öüm kalım meselesi, mücbir bir sebep olmadığı sürece şartları zorlar yine de veliefendi hipodromu’nda izlerim bu koşuyu. gazi koşusu günü ülkemizde atçılığın şölen günüdür. tarihi bir gündür. yarışsever olarak böyle bir günde tarihe tanıklık etmek, “o gün oradaydım” diyebililmek için veliefendi’de olurum. giderken yanıma mutlaka birilerini alırım.
gazi koşusu’nu en çok kazanan eküri eliyeşil ekürisi’dir.
her sene heyecanla beklerim mutlaka da tek oynarım,bold pilotun kazandığı da dahil caprice dışında daha birinciyi tek atamadım,caprice iyiydi ama:)
her yıl heyecanla beklenen en prestijli at yarışı.
youtube abone hilesi