galop

kimse nası açmaz bu başlığı şaşırarak açıyorum o vakit
galop derecesine inanmam kesinlikle,hatta hiç bakmamaya da çalışırım,çalışma düzeni kafidir benim için
at binenleri yetiştiricileri at sahiplerini antrenör ve diğerlerini gördükçe de baktığınız bültenlerdeki galop derecelerini tutan saatçi kardeşlerimize abilerimize zaten olmayan güvenimi ilginç düşüncelere garkettirmeye devam ediyor bu kelime
kökeni fransızca tabiki,hep farsi arabi mi olacaadı yani,dört nala giden anlamı var,eski fransızca kökeni de walop diollaa
galop bir bakıma atların idmanı demek. türkiyede en büyük mesele doğru olanını bulabilmekte. saklayan var, sallayan var. önemisiz bir şey olduğuna katılmıyorum. özellikle taylarda. diğer atlarda ise atın sğlık durumunu anlayabilirsun. koşu düzeni iyi olsa bile formu yükseliyormu azalıyormu galoptan anlarsın. tabi doğru vermişlerse.
1000'i bilmem kaç yapmış. hiç bakmadığım derece işleri. at düzenli galop yapmış mı ona bakıyorum.
neden kaybettiğimin sebebi belkide bu.
atların düzenli olarak antrenman açısından önemli derecelerdir. çünkü arap olsun ingiliz olsun galopçu tabir ettiğim atlardır. yani yarış öncesi dereceli bir iş yapmışsa mutlaka yarışı kazanır. hatta zamanında altılı oynarken galopçu atlar dediğim listem bile vardı.
misal; (http://www.tjk.org/tr/yarissever/ınfo/page/gunlukyarissonuclari?queryparameter_tarih=31/10/1998#9706) bu yarışta troia yüksek ganyanli olmasına rağmen tekti burunla kaybettim ama kazanabilirdi çünkü yarış öncesi dereceli galop yapmıştı ve galopçu tabir ettiğimiz atlardan biridir.
youtube abone hilesi