el nino

son olarak bugün izmir'de koşulan açık piri reis koşusu’nu çok farklı kazanan bir tay. kuyumciyan ekürisinin tayı karataş ile 1400ü 1.26.54 yaparken daha da sermayesi vardı. anneden last exit ile kardeş. uzuna giderse izmirde seri yapar. babası victory gallop olduğuna göre yapmaması için bir sebep yok olarak görünüyor.

umarım gazi koşusu sevdasına girerek çimde ayarını bozmazlar. bu tay oturdukça uzun mesafe kum yarışlarında çok etkili düzlük sprintleri izlettirecek, keyif yaptıracaktır.
bugün izmir’de 1600 metre kum pistte koşulan a 3 william giraud koşusu’nu jokeyi halis karataş idaresinde 1.41.08 derece ve uzak farkla kazandı.
18.04.2015 doğumlu, doru erkek ingiliz atı.

aygır: victory gallop (can)
kısrak: platonic chat (ıre)
kısrak babası: danehill dancer (ıre)
sahip: nişan arek kuyumciyan
antrenör: sarven zadik atilla minasoğlu
yetiştirici: nişan arek kuyumciyan
kısa mesafeli son koşusu’nda yarattığı hayal kırıklığının ardından bugün uzun mesafede start aldığı 2018 yılı grup 3 fehmi simsaroğlu koşusu’nu jokeyi halis karataş idaresinde rahat kazandı.
antrenörü sarven minasoğlu’nun twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre sezonu kapatmış olan safkandır.

https://twitter.com/sarven2112/status/965274503575232512
halis karataş ile katıldığı sadık eliyeşil koşusu'nda çim perfromansı merak ediliyordu. kötü koşmuş olmasa da izmir kum pistindeki performasını arattığını söylemek hata olmaz. ama yine de sonlardaki sprinti ile ben hala ikna olmadım. sanki ileriki dönemlerde biraz daha oturacak olan yumuşayacak çim pistte etkili koşabilir gibi görünüyor.
youtube abone hilesi