ederlezi

07.04.2014 doğumlu al erkek ingiliz atı.
aygır: shackleford
kısrak: boogıe beach blues
kısrak babası: cure the blues
sahip: emir alkaş
antrenör: gülahmet yıldırım
yetiştirici: don m. robinson

istanbul sentetik pistinin çok kaba olduğu dönemde maidendan öyle gösterişli çıkmıştı ki, 1 ay sonra pişkin tayların yanına a3 (bkz:izmit koşusu)'na favori çıkıp ters pisti sevmediği belli olmasına rağmen sırf kalitesiyle kazanmıştı.

eğer ki pistlere sağlıklı dönerse ankara kaba kumundaki uzun mesafeli seymenler koşusu ve yıldırım bayezid koşusu'nda terör estirmesini bekliyorum.

--- alıntı ---
kaynak: http://www.yarisdergisi.com/haberler/17480-a3-izmit-kosusunu-ederlezi-kazandi

ederlezi’nin babası; g1 preakness stakes, g1 clark handicap, g1 metropolitan handicap ve g2 churchill downs stakes galibi olan forestry temsilcisi shackleford (usa)’dur. 2 milyon dolara yakın kazancı bulunan aygırın bu sene tüm dünyada 3 yaşlı yavruları start almaya başlamış olup kentucky’de bulunan darby dan farm’da 15.000 $’a aşım yapmaktadır. ederlezi aygırın g3 washington futurity galibi wellabled’den sonra grup koşu kazanan ikinci yavrusudur.

amerika’dan 50.000 $’a satın alındı…

ederlezi, 2014 yılında foal olarak keeneland satışlarından 50.000 $’a satın alındı. hiç start almamış bir kısrak olan annesi boogie beach blues, hong kong’da aralarında sha tin vase cup’ın da bulunduğu 4 yarış galibi victory moon’un öz kardeşidir.

kısrağın ederlezi’den önce doğurduğu yavrular içerisinde en önemlisi; g1 toyota blue grass stakes ikincisi, 6 yarış galibi ve 645.142 $ kazanç sahibi storm treasure (storm boot)’dır.
--- alıntı ---

http://www.tjk.org/TR/YarisSever/Query/ConnectedPage/AtKosuBilgileri?1=1&QueryParameter_AtId=67756
youtube abone hilesi