cooger

04.03.2013 doğumlu, doru erkek ingiliz atı.

aygır: victory gallop (can)
kısrak: caminando
kısrak babası: mountain cat (usa)
sahip: eray hazar
antrenör: ahmet özgen
yetiştirici: eray hazar

yarış hayatına 03.11.2015'de adana yeşiloba hipodromu'nda katıldığı maiden koşu ile başlayan safkan, kum pistte katıldığı ilk 5 koşuyu üst üste kazanarak dikkat çekmişti. bunlardan son ikisi 2016 yılı a 3 ceyhan koşusu ve kısa vade 8 çukurova gazeteciler cemiyeti koşusu'ydu.

daha sonra istanbul'a gelen safkan, katıldığı 4 çim koşuda da birincilik elde edemese bile başarılı neticeler elde etti.

2016 yılı,

açık 3 mra koşusu 2.'liği
grup 1 erkek tay deneme koşusu 2.'liği
grup 1 gazi koşusu 3.'lüğü
kısa vade 8 ahmet atman koşusu 4.'lüğü

bu koşuların ardından yine aynı iyıl içerisinde ankara 75. yıl hipodromu'nda 3 start alan safkan,

ankara koşusu 4.'lüğü
ankara kalesi koşusu 2.'liği

elde etti. ankara'da katıldığı son koşu olan cumhurbaşkanlığı koşusu'nda tabelaya giremeryerek koşu hayatına 15 ay ara verdi.
443 gün aradan sonra bugün bursa'da katıldığı 1400 metre kum pistteki şartlı 3 koşuyu kazarak pistlere geri döndü.
bugün izmir şirinyer hipodromu’nda halis karataş idaresinde start aldığı 1900 metre mesafeli kum pistte koşulan kısa vade 8 osman kapani koşusu’nda can dadaş’ın arkasında 2. oldu.

(bkz:#1580)
uzun sakatlık döneminin ardından bursa pistinde katıldığı koşularla sağlık bir dönüş yaptığını ispatlatan safkan, ege derbisi koşusu'nun ardından dün de akdeniz derbisi koşusu'nda sondaki atakları ile güzel bir 2.lik elde etti. eğer bu koşuda aşırı zorlanıp sıkıntı yaşamadıysa önümüzdeki sezon hem çim pistteki grup yarışlarda, hem de kum-sentetik grup yarışlarında iyi neticeler alacağını düşünüyorum.
youtube abone hilesi