cankardeşler

25.04.2011 doğumlu, al erkek arap atı.

aygır: yalaz
kısrak: bedel 2
kısrak babası: tunca
sahip: muharrem can
antrenör: muharrem can
yetiştirici: muharrem can

bugün itibari ile çeşitli pist, mesafe ve hipordomlarda 32 adet grup yarış galibiyeti, birçok tabela başarısı ve $3.000.000 + kariyer kazancı ve 135 handikap puanı ile gelmiş geçmiş en başarılı arap atlarından biridir.
bugün 152 gün aradan sonra halis karataş idaresinde katıldığı çakabey koşusu'nda saadın gücü'nün arkasından 2. olarak ayrılan safkandır.

bu 2.'lik ile şirinyer hipodromu kum pistinde 8 koşudur devam eden geçilmezlik serisi sonra ermiş, bu pistte ilk kez geçilmiştir.
eski gücü artık kalmadı. tekrar o şaşalı dönemine geri döneceğini hiç zannetmiyorum. o güçlü dönemi gerçekten inanılmazdı, ezip geçiyordu adeta.
karataş ile de başarılı olacağını düşünmüyorum. bakalım ne zaman aygır olacak
halis karataş ile favori olarak çıktığı 2018 yılı 23 nisan koşusu'nda yine beklenen 1.liğe ulaşamadı ve koşudan 3. olarak ayrıldı.

(bkz:#1910)
yedinci yaş arap atı için bir futbolcudaki 30 lar demektir. hele ki alttan gelen jenerasyon dişliyse mevcut karizmayı çizdirmenin anlamı yoktur. grup yarışlar yerine 4 ve yukarı kısa vadelerle totoyu yeniden düzeltip berk'in demirkırdan sonraki en büyük temsilcisi olması beklenen hadise olan şampiyon.
bugün yapılan bursadaki vali kupası kosusunda 6 . olarak sevenlerini üzmüştür ...cumhuriyet kupası k osusundan sonra emekliliğe ayrılabilir ....
youtube abone hilesi