at yarışları nostaljisi

bundan 15-20 sene önce başladım at yarışlarını takip etmeye. o zamanlar pzt günleri yarış yoktu, tatildi. günde tek yarış, aynı hipodromlarda hep aynı atlar koşardı, ağakaraca mı, tamerinoğlu mu, odin mi gelecek bu sefer diye düşünürdük..hep 5 te kalırdık, çok nadir 4-3 olurdu. tanımadığımız at yoktu. yav kardeşim şimdi günde 3 yarış birsürü jokey ve at, insan konsantre olamıyor zaten....hey gidi eski at yarışları.....
90'lı yılların sonlarına kadar yarışlar sadece 4 hipodromda düzenliyordu. nisan-ekim ayları arasında istanbul veliefendi hipodromu'nda ve bursa osman gazi hipodromu'ndaydı. diğer aylarda izmir şirinyer hipodromu ve adana yeşiloba hipodromu'nda.

o zamanlar yanlış hatırlamıyorsam izmir bugünkü gibi ikinci planda değildi. istanbul'a yakın olması sebebi ile birçok şampiyon at izmir'i tercih ederdi.
o yıllarda çim yarışları sadece istanbul ve bursa’da düzenlenirdi.
bursa altılısını bulanların ev, araba ve eş edinebildiği yıllardı :)
rula istanbul kumda heybetli 2’yi geçmişti. yarışta 4 veya 5 at vardı. heybetli 2 açık yarış atıydı. rula ise sıradan bir attı. önde bomboş kaçtı. heybetli 2 bile isteye üstüne gitmedi. hipodromu ateşe veriyorlardı o gün. olaylar olaylar.
youtube abone hilesi