ahmet çelik

2015, 2016 ve 2017 yılları gazi koşularını kazanarak, üst üste 3 yıl gazi koşusu kazanma başarısı göstermiş olan jokey.

yıllardır yaz sezonunda ankara ve kış sezonunda adana merkezli olarak at binmektedir.

bizde lakabı barzo olan, nasıl 3 sene arka arkaya gazi kazandıgını hala anlayamadığım çelik a.ş. nin büyüğü olan jokey.
ben yazmadıkça kazanan, ben yazdıkça kaybeden bildiğin anadolu'nun bağrından kopup gelen yağız bi adam. son 3 gazi şampiyonu yani akıllı olun, hele 2017'deki gaziyi maidenden daha rahat kazanmış kendi dedi. böle de sözünden sakınmayan bi kişiliği var. adana merkez patlıyor herkes bölgesi kardeşi müslümle birlikte ellerinde, kardeşinin daha iyi binici olduğunu iddia ederim her daim, eminim hatta..
atlara iyi biner kötü biner tartışılır ama gaziye kadar olan süreçte kendi havuzunu ve rakiplerinin havuzunu çok iyi tahlil eden jokey. röportajlarında bu açıkça ortaya çıkmaktadır. yoksa üç at koşan yarışta kapanan jokey gördüğüm için üç sene üst üste gazi kazanmak ender gelişen osasuna atakları kadar enderdir.
gaziyi büyük şans eseri kazanan birisidir.
3 yıl üstüste gazi koşusu kazanan jokey. büyük koşulara olan konsantrasyonu had safhadadir. yarış seçtiğini düşünüyorum.
kanımca ilerde baş jokeylerden biri olabilecek kapasiteye sahip jokey ama tek eksiği hedeflediği yarışlara daha iyi konsantre olup diğer yarışları pek kasmıyor şahsen benimde hayata bakış açım öyle:)
istanbul veliefendi hipodromu'nda gerçekleştirilen 91'inci gazi koşusu'nun galibi, üst üste 3. kez mutlu sona ulaşarak ekrem kurt'tan sonra bunu yapan ikinci jokey olarak tarihe geçen kişidir.
sevdiğim yorumları vardır: selam verince tüyo istiyorlar, çocuklarım jokey değil, at sahibi olsun, urfalıyım ama balık yerim :)

yaşa be ahmet abi, başarın daim olsun.
yarışta bir başka çelik varsa pek güvenmem bu arkadaşa.müslüm çelik bundan bir gömlek üstün.
koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler. gökhan kocakaya, akın sözen ya da bir özan yıldırım yeteneğinde değil ama hırsı hepsinden fazla. yalçının düştüğü yarıştan beri sevemedim, sevmeyeceğimde.
iyi jokey olduğuna şüphe yok ama dürüst değil. her zaman çelik a.ş için çalışır. o yüzden her zaman güvenemeyiz. bir zamanlar kaya kardeşlerin yaptığını devam ettiriyorlar
istanbul menajerliğini hakan pelen'in yaptığı jokey.
ahmet kardeşimiz iyi jokeydir ancak özellikle adana da müslüm çelik ile gizli bir eküri koşmasından ben usandım artık, bunun formülü çözümü yoktur kesinlikle ama her yarış birbirlerine gizli eküri koşuyorlar, ben yarışsever olarak çok rahatsınız bu konuda, kaçmayan atı kaçırır müslüm çünkü ahmet e tempo lazımdır, yada tam tersi ben bu yıl adana da bu şekilde 15 yarış seyreteyim, yeteneğine kimse laf söyleyemez ama dürüstlüğü konusunda emin değilim, şöyle bi tezim de var benim kesinlikle müslüm ahmet den 2 kat daha iyi jokeydir.
inanılmaz derecede form kaybetti. bir an önce kendisine gelmezse kimse at vermeyecek.
yazdıgı tarıhe bızzat sahıt olduk ...
youtube abone hilesi